„Nastalá situace nás velmi mrzí, těšili jsme se na úvodní zápas, na naše fanoušky, ale počasí neporučíme. Jarní premiéru musíme o týden odložit. Doufám, že se počasí umoudří a příští týden si to ´rozdáme´ s pražským Vltavínem, jedním z favoritů na postup do II. ligy," říká prezident fotbalové Jiskry Jaroslav Ticháček.

Ještě před zahájením odvetné části třetí nejvyšší soutěže u nás dorazila na Fotbalovou asociaci České republiky zpráva o odstoupení východočeského Unionu 2013 Nový Bydžov kvůli finančním problémům spojeným s úmrtí šéfa oddílu Petra Keborta. Jarních bojů se proto zúčastní devatenáct mužstev. V každém kole bude mít jeden tým volno.

Domažlická Jiskra se místo ostrého startu utká zítra, v sobotu 5. března, v přátelském utkání s divizní Doubravkou na její ´umělce´ v Plzni.

Jiskra se na jarní sezonu připravovala pod vedením už čtvrtého hlavního kouče v sezoně. Po Pavlu Horváthovi, Milanu Matejkovi a trenérské dvojici Zdeněk Michálek a Pavel Vaigl se funkce ujal Jiří Skála z Viktorie Plzeň, kde působil naposledy na pozici asistenta trenéra Koubka a kde v létě 2015 oslavil zisk třetího mistrovského titulu.Zdeněk Michálek zůstává v Jiskře ve funkci sportovního manažera, Pavel Vaigl odešel do Tachova, kde dělá trenéra.

Nový trenér Chodů z podzimního kádru Jiskry nemůže spoléhat na univerzála Davida Čadu, který coby kmenový hráč Baníku Sokolov zamířil na hostování do Baníku Most. Dalším hráčem, který už modrobílý dres Jiskry oblékat nebude, je obránce Jaroslav Nerad. Ten jedná o angažmá v Německu. Do divizních Klatov odešel záložník Ivo Vojtko. O záložníka Ondřeje Černého projevilo zájem divizní ZČE Plzeň. O jeho dalším působení se rozhodne v příštích dnech.

Naopak kádr posílili záložníci Matěj Kyndl a Vítězslav Hrdlička z juniorky Viktorie Plzeň. Prvně jmenovaný je ale momentálně zraněný. Hrdlička už v Domažlicích působil v sezoně 2013/2014 a vloni na podzim působil v Tachově. Po zranění, které si přivodil v mistrovském utkání s Viktorií Žižkov 20. září, se od ledna s Jiskrou znovu začal připravovat obránce Martin Hrubý.

S kým trenér Skála stále nemůže počítat, je Petr Došlý. Ten si v listopadovém utkání s Chrudimí po nešetrném zákroku soupeřova gólmana zlomil lýtkovou kost. Podle lékařských prognóz to původně vypadalo, že kanonýr stihne začátek zimní přípravy, ale vše se nakonec zpozdilo. „Sádru mně sundali až 6. ledna, následovala rehabilitace, kdy využívám služeb fyzioterapeutky Báry Votíkové z Viktorie Plzeň. Dvakrát v týdnu cvičíme různé posilovací cviky, trénuji na kole a na Orbitreku. Dělám vše pro brzký návrat, odhaduji, že to bude tak do čtrnácti dnů," říká ke svému zdravotnímu stavu Petr Došlý. Dalším citelnou ztrátou je dlouhodobé zranění Jiřího Bárty, který s určitostí přijde o celou jarní část sezony a v dubnu jej čeká operace achilovek.

Protože je Jiskra farmou Viktorie Plzeň, bude využívat služeb hráčů z širšího kádru A – mužstva úřadujícího mistra Synot ligy a juniorky. V úvahu připadá například útočník Daniel Černý, brankář Jakub Šiman a záložník Matěj Končal, jenž na podzim působil v 1. FK Příbram a byl v sestavě příbramské farmy z Králova Dvora v utkání proti Jiskře. Může se stát, že domažlický dres oblékne zkušený obránce Radim Řezník.⋌(poj)