Domažličtí museli minulý týden na středu 30. března odložit zápas předehrávaného 35. kola s SK Zápy. Odstoupením Unionu jim navíc byly odečteny dva body za podzimní výhru na penalty nad tímto celkem. Jiskra se s Vltavínem utkala v rámci zimní přípravy a svého rivala porazila 3:1 po poločasu 2:1.

Vltavín přes zimu opustili Pavlata, jehož zlákala nadstandardní nabídka Viktorie Žižkov s movitým sponzorem Václavem Klánem, dále brankář Hlaváč (FK Sokol Brozany), útočník Horák, obránce Zelenka (FK Králův Dvůr) a záložník Turák (FK Admira Praha). Přišli brankář Krásný z FK Jablonec a útočník Prokeš z FK Hradec Králové.

Pražané v zimní přípravě sehráli celkem devět zápasů s bilancí pěti vítězství, jedné remízy a tří porážek. Trenéra Radka Kronďáka mohou těšit především cenné skalpy za výhru 3:2 nad druholigovým Vyšehradem a 4:1 v generálce s FK Ústí nad Labem. Proti drholigovému soupeři nastoupil Vltavín v sestavě Pávek – Láncz, Uvíra, Dvořák, Podzimek – Šípek, Macháč, Abena, Macháček, Pozníček – Prokeš. Střídali Krásný, Mařík, Vokoun, Hodas, Šmiheľ a Janda.

Pražané stejně jako Jiskra úvodní kolo neodehráli kvůli nezpůsobilému terénu v Kolíně. „Věřím, že se hráči po týdnech přípravy na mistrovské utkání těší. Máme před sebou druhou část sezony, v níž chceme hrát o nejvyšší příčky. Jiskra usiluje o totéž. Čekám těžký zápas, ale věřím, že dobrý zápas. Před startem jara jsme my i vy přišli o body, které jsme si uhráli s Unionem. Myslím, že je to nespravedlivé, místo odebrání bodů se mohly jednoduše kontumovat výsledky Unionu na jaře a tím pádem by každému spravedlivě zůstalo, co na podzim uhrál," říká kouč Vltavínu Radek Kronďák.

Domažlice místo utkání se Zápy odehrály náhradní zápas v Plzni na Doubravce s tamním Sencem a po poločase 1:1 nakonec prohrály 2:3. Stínem tohoto utkání bylo obnovení zranění obránce Hrubého, který bude minimálně dva týdny chybět. „Absence Martina mě moc mrzí. Zdravotní problémy má i Míra Špírek. Uvidíme , jaký bude stav mužstva před utkáním. Těšíme se na zápas, kluci jsou po pauze natěšení. Vltavín je dobrý soupeř, aspirant na postup a já věřím, že uvidíme kvalitní utkání, které se divákům bude líbit a které bude se šťastným koncem pro nás.V přípravě jsme s nimi sice vyhráli, ale tam jim chybělo asi pět hráčů, nekompletní jsme byli i my," uvádí trenér Jiskry Jiří Skála, pro kterého to bude na lavičce Jiskry premiéra při mistrovském utkání.

Utkání začíná ve 14:30 hodin, bude ho řídit trojice rozhodčích Pavel Rejžek se Strakonic s asistenty Václavem Němcem z Bernartic a Štěpánem Koubou se Strakonic. Delegátem FAČR je Ladislav Míka z Čechtic. ⋌(poj)