Štěchovice – Domažlice 1:1 (0:0) na PK 3:5

Chody posílil pro včerejší zápas i zkušený plzeňský záložník Pavel Horváth, a v modrobílém dresu nastoupil v základní sestavě.

Utkání nezačalo pro Jiskru dvakrát šťastně. Po pěti minutách hry totiž Braun podstoupil hlavičkový souboj s domácím Bustou a domažlický záložník musel krátce nato se zraněním vystřídat. Jeho místo zaujal Pavel Javorský.

Do vedení mohla jít Jiskra ve 22. minutě, ale Mužík svoji střelu nasměřoval do břevna domácí branky. Domácí směrem dopředu příliš nehrozili, ani Jiskra však neskórovala.

Po výměně stran to ale byly právě Štěchovice, které bleskově udeřily. Ve 46. minutě totiž útočník Martin Říha poslal svůj tým do vedení 1:0.

To ale domácím nevydrželo dlouho. V 57. minutě byl ve vápně Štěchovic faulován jeden z domažlických hráčů, a nařízenou penaltu bez problémů proměnil Petr Mužík.

V poslední půlhodině byl k vidění pohledný a útočný fotbal. V 83. minutě domácí Tamou dostal míč do branky, ovšem gól pro ofsajd neplatil.

V závěru základní hrací doby na hřišti vzplály emoce a po potyčce několika hráčů byl vyloučen domácí Müller i domažlický Došlý.
O vítězi musely nakonec rozhodnout pokutové kopy. Ty došly až do páté série, ve které se trefil Javorský. Jiskra si tak domů veze dva body.

„Do Štěchovic jsme jeli s tím, že dva body by byl dobrý výsledek. To jsme splnili," řekl po utkání kouč Jiskry Stanislav Purkart

Branky: 46. Říha – 58. Mužík z PK. Rozhodující penalta: Javorský. ŽK: 1:1. ČK: 1:1 (87. Müller – 87. Došlý). Rozhodčí: Drábek – Starý, Fojtík. Diváci: 190.
Domažlice: Ticháček – Hrubý, Tůma (66. Špírek), Bauer, Bárta – Došlý, Mužík, Braun (9. Javorský), Horváth, Roubal – Hošek.

18. Meteor Praha⋌ 20  1 1 5 13 21:48 10

Ostatní výsledky 20. kola: Chomutov – Králův Dvůr 2:3 (2:0, 3. Boček, 18. Strada – 58. Moulis, 72. Krbeček, 77. Sabou), Písek – Jirny 2:0 (0:0, 48. Slepička, 64. Kalášek), Bohemians Praha – Chrudim 2:0 (2:0, 2. Šimák, 9. Laštovka), Vyšehrad – Vltavín 4:3 (1:2, 25. Smolák, 80. Macháček z PK, 87. Schön, 89. Kabele – 6. Abena, 20. Horák, 56. Komárek), Meteor Praha – Převýšov 2:3 (0:3, 62., 64. Fíček – 22. Korba, 36., 42. Kopáč), Čáslav – Admira Praha 0:0 (4:2 PK), Benešov – Zápy 1:3 (1:3, 3. Večera – 7. Jelínek, 31. Svoboda, 41. Lukashov), Louňovice – Union 2013 1:1 (5:4 PK, 1:1).