Rekordman přitom před zápasem neměl dobré tušení. „Cítil jsem, že asi úspěšný nebudu. V posledních zápasech jsem dal pokaždé dva góly, měl jsem pocit, že už mě štěstí opustí. Ale manželka mi řekla, že se nemám vracet bez hattricku," vzpomíná na pocity před zápasem, který nakonec skončil výhrou Hlohové 15:1.

Třicetiletý kanonýr manželčino přání splnil hned třikrát. „Při prvním hattricku na mě diváci volali, že zaplatím, při třetím že se nedoplatím," směje se Morkes, který s fotbalem začínal v sedmi letech ve Staňkově. Právě v dresu staňkovského ´béčka´ před lety nastřílel Kdyni šest gólů!

Za Hlohovou, za níž hraje od loňského podzimu, se v neděli v Koutě poprvé trefil po pěti minutách hry. Do poločasu přidal ještě tři. „Desítku" završil v 80. minutě. „Fotbal je týmová hra, zápas nám sedl celkově. Spoluhráči hráli všechno na mě, já se snažil nahrávky proměnit a kupodivu to vyšlo. Byl jsem asi taky trochu sobec, ale na tři góly jsem nahrál," líčí kanonýr a pokračuje: „Těžko nějaký gól vyzdvihnout, všechny byly povedené. Nejvíc si cením asi těch dvou, které jsem dal ve druhé půli hlavou. Přece jen nejsem tak vysoký, jako byli obránci soupeře."

Až po zápase Morkes zjistil, že domácí nastoupili jenom o deseti. To ale nijak nesnižuje jeho výkon, protože obránci se snažili úspěšného střelce hlídat. Jenže nestíhali. „Ke konci už mi fandil i jejich kapitán," říká střelec – rekordman, který zřejmě pomohl přepsat historii hlohovské kopané. Jeho deset gólů mělo velkou odezvu, jen během večera dostal dvě nabídky na angažmá.