J. Domažlice B x FC Chotíkov (6./27 b x 7./26 b) So 15:00 UMT HR: Petržílka
´Benfika´ v minulém kole poslala třemi zásahy ke dnu tabulky Bublíkův Bolevec. Dnes hostí souseda v tabulce s dalším ex-domažlickým hráčem, Jiřím Hartlem.

Týmy od sebe dělí bod, čeká se vyrovnaná bitva. „Nejspíš se bude hrát na umělce, proto čekám duel plný osobních soubojů. Soupeř má kvalitní tým, ale v obraně má slabiny, těch zkusíme využít. Jiří patří k jeho nejlepším hráčům, bude jistě namotivovaný, ale tím může svému týmu i uškodit. My budeme komplet, uzdravují se i Korelus s Leškem," říká stoper Benfiky Jan Kubr.

Na podzim vyhrál Chotíkov těsně 3:2 po poločasu 1:1.

FC Dynamo H. Týn x Černice (9./21 b x 12./20 b) So 15:00 UMT HR: Šimek
Vstup do jara ani jednomu z nováčků v soutěži oproti podzimu nevychází. Čekání na první jarní body tak ukončí až dnešní vzájemný duel dvou velezkušených mančaftů.

„Minulý zápas s Chotíkovem jsme si prohráli sami. Věřím, že dnes to konečně urveme. Musíme pohlídat Stoilova a využít naše šance," říká kanonýr Dynama Marek Falout. Příbramská legie bude v plné síle, domácí však stále postrádají bratry Šindeláře, hodně chybí zraněný Blacký a na marodce jsou mladí Foist s Černíkem, takže dojde na mobilizaci zálohy.

Na podzim v Černicích vyhrálo týnské FC Dynamo 2:0.

FK Holýšov A – Rapid Plzeň (5./28 b x 14./18 b) Ne 15:00 HR: Bína
U Radbuzy bude rachot. Rapid totiž pohání křik legendárního trenéra Myslivečka. A kouč domácích Míčka se s ním v decibelech vyrovná…

Holýšov po galapředstavení s Přešticemi obral v minulém kole o dva body lídra ze ZČE a těší se přízni fanoušků. Těch na úvod jara přišlo nejvíc v celém kraji a to ještě nehrál fotbalový Copperfield Mour. „Měli bychom být komplet včetně Majláta a Trhlíka. První zápas skončil nerozhodně 0:0. Ani teď nečekám jednoznačné utkání. Rapid je nepříjemné a bojovné mužstvo," říká útočník Jan Valachovič. „Musíme hrát po zemi a využít velikosti našeho hřiště."

Sl. Koloveč A – Rokycany B (2./41 b x 15./16 b) Ne 15:00 HR: SRN
Kolovečtí vstupovali do jara s odvážným cílem prohnat ex-divizní Dynamo ZČE na čele. Po dvou zápasech už na lídra ztrácí jen jeden bod, a kdyby nezaváhali v domácím utkání s rozklíženým Rozvadovem, mohli už dnes vládnout kraji. „Určitě jsme mohli mít plný počet bodů, ale proti soupeři, jako byl Rozvadov, se hraje těžko, když jen brání na vlastní šestnáctce. Černice byly oproti Rozvadovu ještě slabší. Rozhodlo proměňování šancí, což nás proti Rozvadovu trápilo," uvádí brankář Slavoje Petr Fillinger.

Podzimní zápas s mladým a běhavým soupeřem si Koloveč chybami prohrál sám 5:4.

Slavoj Žihle – FK Staňkov (13./21 b x 15./16 b) So 15:00 UMT HR: König
Jen dvě příčky a pět bodů od sebe dělí v tabulce I. A třídy sobotní soupeře, domácí Slavoj Žihle a hosty ze Staňkova.

Staňkovští začali jarní boj o záchranu dobře, vyhráli na půdě sedmého Pačejva a minimálně bod si zasloužili i za výkon proti druhému Startu Luby. Dnes jim los přihrál papírově hratelnějšího soupeře. „Slavoj je sice zvyklý na svoji menší umělku, ale i my jsme odehráli zimní přípravu na umělce, takže v tom by rozdíl být neměl. Potěšitelné je, že by nás na klíčový zápas konečně mohlo být dost," věří trenér Staňkova Josef Kožíšek.

Na podzim vyhrál Staňkov 3:2, ač dohrával oslaben.