Domažlická ´Benfika´ začala pohárovou soutěž v polovině února na domácí umělce s účastníkem I. A třídy z Lub. „Byl to hodně vyhecovaný a dost bojovný zápas, tvrdší jsem snad od nás ještě nezažil. Skluzy, souboje, všechno na sto procent," vzpomíná stoper Jiskry Tomáš Korelus na výhru 4:0 po poločasu 2:0.

Ve 2. kole Chodové překvapili remízou 1:1 s Kolovčem, když na gól hostujícího Jana Pavlíka nádhernou trefou odpověděl Ondřej Černý. Výhra na penalty 4:1 pak poslala dál Jiskru. Ta ve 3. kole se štěstím uspěla v Dlouhém Újezdu. Na výkonu hostů se podepsalo na duben nezvyklé horko. Až po obrátce favorit zvýšil pohyb a ujal se vedení z penalty. Na góly Koreluse a Bláhy odpověděl účastník I. B třídy až v závěru gólem Havla.

Semifinále se hrálo ve Vejprnicích. Rezerva Jiskry posílená o Bauera, Vojtka a Špírka z A – mužstva v něm i díky hattricku posledně jmenovaného zvítězila vysoko 2:6 (0:3).

Svěřenci trenéra Vojtěcha Fořta prahnou po úspěchu ve finále. ´Benfiku´ by měla posílit trojice ´áčkařů´, která už jí pomohla ve Vejprnicích. „Máme Chotíkovu co vracet za porážku u nás v mistráku. Jen mám trochu obavu, aby nám nevlezlo do hlav, že máme s sebou áčkaře, a že to za nás udělají sami. Rozhodně nesmíme nic podcenit," varuje Korelus.

Také finálový soupeř Domažlic z Chotíkova měl při svém tažení pohárem štěstí. „Hned v 1. kole jsme mohli vypadnout. Byli jsme tehdy uprostřed fyzicky náročného soustředění v Liblíně a hráli jsme proti Plasům. Soupeř hraje o dvě, možná o tři třídy níž, ale zátěž ze soustředění na nás byla znát. Vyhráli jsme 3:1, ale měli jsme namále. Podržel nás gólman," vzpomíná Jiří Hartl.

Ex-domažlický motor Chotíkova pak přispěl gólem ve 2. kole k výhře nad Zručí 3:2.

Ve 3. kole s ambiciózní Lhotou, která zřejmě postoupí do krajského přeboru, musel Chotíkov dokonce otáčet nepříznivý stav z 0:1 na konečných 3:1. V semifinále čekal na Hartla a spol. další těžký soupeř, lídr krajského přeboru. „Nad Dynamem jsme zvítězili 3:1 zcela zaslouženě, po celý zápas jsme byli lepší," uvádí.

Jiří Hartl se na finále těšil, vždyť v Domažlicích dlouhá léta hrával. Bohužel se v sobotu v mistrovském utkání s Bolevcem zranil a jeho start ve finále poháru je tak v ohrožení. „Je to škoda, moc jsem se na zápas těšil, navíc jsem měl v poslední době docela formu. Ale uvidíme, jak to bude," říká. Chotíkov si podle něj bez ohledu na sestavu soupeře jede do Hrádku pro pohár. Tipuje, že zápas skončí 3:1 pro jeho nový klub. „Bez ohledu na sestavu Domažlic chceme vyhrát. Věřím v naše zkušenosti a týmový duch, díky kterým to úspěšně zvládneme." 

Který z obou účastníků krajského přeboru se nakonec bude radovat z pohárového vítězství, bude jasné dnes po osmé hodině večer.