Start Bělá nad Radbuzou – Sokol Kout na Šumavě 7:2 (5:0)

Diváci, z nichž mnozí o den dříve přihlíželi třetiligové bídě v Domažlicích, si přijeli na bělské ´letiště´ spravit chuť a dobrým fotbalem se spoustou gólů se jim toho také dostalo.

Po osmi minutách hry překvapil koutského brankáře Ibeheje střelou z úhlu Marinov – 1:0. O čtyři minuty později agilní Marinov nacentroval před branku, ale Královec bombou trefil jen břevno, od něhož se míč odrazil ven. V 19. minutě zvýšil vedení Bělé na 2:0 Jarina, o chvíli později pláchl obraně hostů po straně Bořil, přihrál před branku, kde to v neděli dopoledne prostě bylo Královcovo – 3:0. Tentýž hráč totiž ze stejného místa po půlhodině hry zvýšil po Bořilově přihrávce ze strany na 4:0 a čtyři minuty před koncem završil hattrick – 5:0.

Zkušení hosté nehráli špatně, obstojně kombinovali, ale rychlostně na domácí ´migy´ nestačili a také se málo dostávali do zakončení. Něco v tomhle duchu podle všeho muselo padnout i v kabině, protože hned při rozehrání v úvodu druhého poločasu Pech přiťukl Procházkovi, ten zašlápl míč a Zelinka jej napálil z půlky hřiště tak, že míč brnkl o tyč kousek od spojnice a skončil ve Fichtlově bráně – 5:1. Domácí mohli vzápětí odpovědět, ale velký závar po Bořilově stříleném centru zakončil Marinov těsně vedle tyče. Hosté i za stavu 5:1 sympaticky chtěli hrát, ale i když šli dva na jednoho, Procházka gól nedal. Bělští byli produktivnější. V 57. minutě po pěkné kombinaci Marinova s Landrgottem přes veškerou snahu Cibulky šanci zmařit zakončoval Bořil – 6:1. Tentýž hráč přidal dvacet minut před koncem sedmý gól Bělé, kdy domácí vyšachovali obranu hostů i s gólmanem a nejrychlejší traktorista okresu dával obloučkem do odkryté brány – 7:1.

V dalších šancích už ale domácí hráli spíše na krásu, takže ač se Ibehej ještě hodně zapotil, víckrát už neinkasoval. Hosté ještě nastřelili břevno, a když pět minut před koncem utkání Schweinert známý například z působení v týnském Dynamu poslal na zteč Krále, ten korigoval výsledek na konečných 7:2.

Ohlasy po utkání:

Záložník Lukáš Zelinka, Sokol Kout na Šumavě: „K zápasu asi není moc co říct, výsledek 7:2 mluví za vše. Jsme poslední, potřebujeme každý bod, ale takhle to asi neuhrajeme. Nejde nám to, je nás málo, začínáme i v deseti a ani se nám nedaří dávat góly. Ten gól z poloviny hřiště je asi nejhezčí, který jsem kdy dal. Řekl jsem si, že vystřelím rovnou, aby byla aspoň pořádná střela na bránu. Aleš Pech to dal Tomášovi Procházkovi, ten mi to zašlápl a já ji tam prostě praskl. Pomohl mi trochu vítr, který nám foukal do zad, a s odrazem o tyčku pod spojnicí to tam spadlo."
Útočník Jaroslav Královec, Start Bělá nad Radbuzou: „Jsem hráč Bělé, ale teď jsem měl půlroční pauzu. Předtím jsem hrál v Poběžovicích. Dostal jsem zase chuť do fotbalu, tak se snažím klukům trochu pomoct. Hrají moc dobře, určitě by si zasloužili postup. Dneska nám pomohly tři rychlé góly, pak už to bylo jasné. Mně je devětatřicet let, jenom těžím z toho, jak moc jsou kluci rychlí, dobře mi nahrávají, pak stačí jenom stát ve správný čas na správném místě."

Start Bělá nad Radbuzou: Fichtl – Tomášek, Nový, P. Jarina, Frank, Černý, Landrgott, Bořil, Pustovojt, Královec, Marinov. Na střídání: Braun, Cingroš, Strouhal, Iščenko, Kotrc, T. Jarina.
Sokol Kout na Šumavě A: Ibehej – Kastner, Král, Kadlec, Kounovský, Cibulka, Schweinert, Procházka, Zelinka, Pech, Iha.