V partnerském městě Domažlic totiž dali nejprve šanci německému brankáři. Mladší kolega ale během prvních šesti zápasů udělal tři hrubky, vrcholem byl gól z půlky hřiště v derby v Ränkamu a tak je od sedmého kola jedničkou Nosek. Jeho předchůdce neměl vůli na sobě víc pracovat a čekat na další šanci a odešel.

I zkušený brankář, jako je Jiří Nosek, na sobě musí pracovat. „Musím teď víc hrát nohama. Němci vše rozehrávají po zemi. Také si musím udržovat menší odstup od obránců, protože hrajeme většinou na tři obránce, takže často vybíhám před pokutové území," vypráví gólman, který za pár dnů oslaví ´Kristova léta´.

Sportovní areál s hřišti na fotbal, tenisovými a volejbalovými kurty, halou pro curling a halou pro tenis a bojová umění ve Furthu najdete ve čtvrti Wutzmühle, mezi řekou a novým obchvatem směrem na Arnschwang. Fotbalisté hrají Kreisligu Ost. „Týmy usilující o postup jsou na úrovni našeho krajského přeboru. Střed tabulky je klasická I. A třída. Mužstva, která bojují o záchranu, by měla problém i s týmy z naší I. B třídy," přibližuje úroveň soutěže. Furth je z patnácti účastníků devátý. „Dlouho jsme se drželi v popředí, ale postihla nás krize. Po prohře s beznadějně posledním Wald/Süssenbachem došlo na pohovor s vedením klubu a došlo ke zlepšení, takže nyní ztrácíme šest bodů na paté místo. Od sestupu nás ale dělí jen tři body, takže to bude boj až do konce," říká brankář, který s fotbalem začal v šestnácti letech v Sokolu Babylon, po roce odešel do Domažlic a ve 22 letech přestoupil do Postřekova, kde setrval deset let a zažil i postup do I. A třídy. Výsledky Postřekova stále sleduje, někdy zajde na zápas se podívat a zafandit.

Cílem Furthu je skončit kolem pátého místa. Proto jej přes zimu posílil bývalý ligista Petr Šíma z Kouta na Šumavě a spolu s ním přišli z Zandtu Michal Hvězda a z Rötzu Václav Koc. Příprava svěřenců kouče Bernharda Greinkeho začala 13. února. „Trénovali jsme třikrát týdně, většinou na hřišti. O víkendu jsme měli dva přáteláky. Bylo to takhle zhuštěné, protože první mistrák hrajeme už 15. března. Na jaře zbývá dohrát už pouze deset zápasů," vysvětluje Nosek.

Ve Furthu je spokojen, chce tam pokračovat a v Německu hodlá kariéru jednou zakončit. „Až ucítím nějaké zdravotní problémy, nebudu to protahovat a skončím. Chci se totiž na ´stará kolena´ normálně hýbat," říká s úsměvem krutou pravdu.