Měl výhodu, že němčina pro něj nebyla problém, protože ji v práci běžně používá. Musel si ovšem zvykat na jinou soutěž. Nová pro něj byla třeba jakási ´hundetaktik´, kdy soupeři občas na české hráče nasazují hlídače, kteří se od nich během utkání nehnou.

První sezona v novém působišti ´Chuanovi´ vyšla náramně. Odehrál 23 zápasů, vstřelil šest gólů, na dalších šest nahrál a dvakrát byl nominován do sestavy kola. „Co je to platné, když jsme skončili čtvrtí a nepodařilo se postoupit. Na postup jsme měli útočit i v této sezoně, ale tolik zranění, která nás provází, jsem ještě nezažil. Sám jsem během podzimu kvůli problémům s kotníkem nastoupil jen v pěti zápasech," líčí původem chebský rodák trable kádru 1. FC Neunburg v podzimní části A Klasse – Mitte.

Většina ostatních účastníků soutěže na úrovni naší B třídy je z venkova. Přítomnost týmu z pětitisícového města je obecně považována za ostudu, i proto chce vedení klubu postup. „Jenomže po podzimu jsme po všech těch problémech se zraněními osmí, na nejlepší máme velkou ztrátu. Protože jaro bude kvůli několika předehraným zápasům kratší, jsme už ze hry o postup," uvádí fotbalista, který v dorostu oblékal dres Viktorie.

V úvodu přípravy mančaft kouče Christopha Steffense trénoval třikrát týdně, po soustředění v Plzni najel na obvyklý režim dvou tréninků týdně. Po pátečním tréninku následuje ´sitzung´. „Na něm se zhodnotí předešlý zápas, průběh tréninků a pak samozřejmě dojde i na zápas, který nás čeká," přibližuje Procházka chod klubu, v němž mají vedle hlavního hřiště ještě jedno tréninkové. Ostatní zázemí odpovídá úrovni A Klasse. „Dvě hřiště, ale i termíny soutěže korespondující s klimatem, to všechno přispívá k tomu, že podmínky pro fotbal jsou v Německu i v nižších soutěžích na dobré úrovni. Hlavní ale je všudypřítomná vášeň pro fotbal. Tu vidíte nejen mezi hráči, ale i mezi lidmi, kteří tu fotbal dělají. Není divu, že mnohdy i menší města mají často dva týmy mužů," popisuje.

Holýšov, kde před odchodem do Německa dlouhá léta hrál, jako uzavřenou kapitolu nebere. „Nikdy neříkej nikdy, takže návrat do budoucna nevylučuji. Výsledky kluků sleduji, probírám je s nimi. Když je příležitost, jdu se na ně také podívat. Jsem rád, že si mančaft sedl a že se Holýšovu začalo dařit," dodává.