Domažlice B – Černice (8./27 b x 13./20 b) So 04.04. 16:30 UMT HR: Šiška
„Benfika" v minulém kole prohrála v na jaře neporažených Vejprnicích 0:4, ale výsledek neodpovídá průběhu hry. „Byli jsme Slavii rovnocenným soupeřem, dokonce si troufám tvrdit, že jsme byli i lepší. Rozhodly naše chyby a druhý rychlý gól, který jsme obdrželi," míní záložník Domažlic Ondřej Černý. „S Černicemi chceme naplno bodovat, máme dobrý tým, jen nám chybí zkušenosti," říká. Kádr bude komplet, otazník visí jen nad nemocným Štěpánem.

Na podzim vyhrály Černice těsně 4:3, bývalý kanonýr třetiligového Regensburgu Stoilov vstřelil hattrick.

Zruč – H. Týn (7./28 b x 10./24 b) So 04.04. 16:30 UMT HR: Klička
Duel nováčků krajského přeboru se odehraje na umělce, neboť ve Zruči mění trávník a zbytek jara dohrají na umělce a na trávě v Chrástu. Na podzim vyhrála Zruč 3:0, dvě branky tehdy dal Karpíšek. Na tohoto snajpra si bude muset defenziva Dynama dát extrémní pozor i v odvetě, neboť v minulém utkání sestřelil Černice čtyřmi góly!

Týnští, kterým los zrovna dvakrát nepřál, když se v úvodu odvetné části utkali s Vejprnicemi, Chotíkovem a Černicemi, mají za sebou derby s Kolovčem, které sice prohráli 1:3, ale oproti podzimnímu debaklu je to vlastně pokrok.

Koloveč – Přeštice (2./47 b x 9./ 26 b) Ne 05.04. 16:00 HR: Kafka
V utkání druhého s devátým celkem tabulky papírově vypadá vše jasně, ale podobně to bylo i na podzim, kdy oba týmy před parádní návštěvou skoro tří stovek diváků předvedly v páteční podvečer v Přešticích hodně napínavou přestřelku, v níž úřadující mistři museli do posledních vteřin tvrdě bojovat o těsnou výhru 3:4. Duel má pikantní příchuť pro Jana Milotu, který je z Přeštic, ale dlouhá léta hájí barvy Slavoje.

Otázkou je, zda aprílové počasí bude o víkendu fotbalu přát. V Kolovči platí, že se bude hrát, pokud nepřijde nějaký větší příval.

Holýšov – Chotíkov (4. /32 b x 5./ 32 b) Ne 05.04. 16:30 HR: Křen
V Holýšově by se hrát mělo. Trenér Karel Míčka pohřešuje od minulého týdne duo Staněk a Mour, jinak jsou všichni připraveni, včetně novopečeného otce Jana Valachoviče. „V týmu vládne pohoda. Každý si užívá, že po letech nehrajeme ve stresu o záchranu," přibližuje Míčka atmosféru v kabině. Co se týče Chotíkova ale všechny dodnes straší vzpomínka na debakl 10:1, který Holýšov před lety utržil. „I když jsme to soupeři už dvakrát vrátili, každý z nás to v hlavě pořád má. Stále se k tomu v mančaftu vracíme," říká Martin Lukáš. Na podzim vyhrál Holýšov 3:1.

Nýřany – Staňkov (16./ 18 b x 13./23 b) SO 04.04. 16:30 HR: Kříž
Staňkov v minulém kole šokoval výhrou na penalty nad lídrem tabulky ze Lhoty. Ve vyhroceném utkání ale padly čtyři červené karty, z toho tři na straně hostů. Za domácí byl vyloučen Josef Kubina, který od disciplinárky vyfasoval stop na dvě utkání, a v Nýřanech s ním trenér Josef Kožíšek tudíž počítat nemůže.

Sobotní soupeř Staňkova se snaží uniknout z barážových osidel, měl hodně kvalitní a náročnou zimní přípravu, ale zatím dokázal uhrát jen remízu s Ch. Planou a Stodem.

Podzimní duel ve Staňkově skončil výhrou Nýřan, které nasázely soupeři „bůra".