Slavoj Koloveč – SKP Rapid Sport 0:2 (0:2)
Domácí bez zraněného L. Doška a s výtečným Baxou na stoperu místo Gabriela začali dobře, během deseti minut si vypracovali dvě vyložené šance. Nejprve Černohorský po příhře od Duchoně pálil vedle, poté Duchoň nastřelil soupeře. Hosté přijeli bránit, ale když zjistili, že favorit není ve své kůži, začali se osmělovat. Především rychlý Čupalka zlobil a stoper z donucení Baxa si zaběhal.

Po půlhodině hry Kolovečtí předvedli pěknou kombinaci zakončenou střelou Lucáka nad. Ve 31. minutě si narazil Černohorský s Pavlíkem, ale pěkný průnik zhatila nepřesná finální přihrávka a gólman Rapidu Beke byl u míče dřív. Následoval rychlý kontr hostů, který sice domácí zastavili faulem, jenže ze standardky šel Rapid do vedení. Liška centroval na zadní tyč, Hodan míč hlavou vrátil na vápno, kde se do hlavičky položil Harmady – 0:1. Než se domácí vzpamatovali, inkasovali ve 37. minutě podruhé. Na konci brejku byl Čupalka – 0:2.

Odpovědět mohl Pavlík, jehož na druhé straně poslal uličkou do šance v záloze hrající T. Došek, jenže defenziva Plzeňanů zapracovala. V samém závěru hráči Slavoje oblehli urputně bráněné pokutové území, ale Kadlec pálil do hradby těl a ani Lucák z dorážky neuspěl.

Druhý poločas začal kolovečskou ofenzivou, ale Došek, Pavlík ani Černohorský neuspěli. Překonat Bekeho se po centru Doška ze strany podařilo až po hodině hry Pavlíkovi, jenže gólmana zastoupil obránce a odkopl míč do bezpečí. Poté se 130 diváků pobavilo, když Černohorský sám od sebe klopýtl, upadl a T. Došek to na sudího ´zkusil´, jenže s reklamací faulu ´volajícím´ po penaltě nepochodil. Hosté se před Fillingera podívali poprvé po dvaceti minutách hry, ale Čupalka nedal. Když pak trestný kop Brabce napálil Harmady až do ´brambor´, dostali se ke slovu opět domácí. Ránu jejich snažení zasadilo v 79. minutě vyloučení Černohorského za nepublikovatelný komentář na adresu sudího. Zbytek zápasu hosté vyplnili střídáním a zdržováním.

Řekli po utkání

Trenér Jaromír Mysliveček, SKP Rapid Sport: „O bodech z Kolovče se nám ani nesnilo. Je to pro nás obrovský úspěch, protože jsme namočeni v sestupovém pásmu. Vítězství ale bylo zasloužené. Mám pocit, že jsme víc chtěli, víc jsme bojovali. Chtěli jsme hrát vzadu na jistotu a vyrážet do brejků, i když jsme moc nevěřili, že tady nějaký gól dáme. Nakonec jsme dali dva. Byly šťastné, ale rozhodly, protože jsme díky nim mohli svou hru seřadit ze zadních pozic."

Záložník Milan Lucák ml., Slavoj Koloveč: „Řekl bych, že na výsledek měly vliv šance Černohorského a Duchoně v úvodu, které jsme neproměnili. Soupeř měl dva brejky a se štěstím je využil. O moc víc šancí neměl."

Koloveč: P. Fillinger – Milota, Baxa, Černohorský, Šlajs, Duchoň, M. Fillinger, Pavlík, Kadlec, Lucák, T. Došek. Trenér: Hirschl.
Rapid: Beke – Faist (87. Klekner), Liška, Buček, Nový, Hodan (90. Častoral), Čupalka, Harmady, Brabec, Polášek (66. Davídek), Blecha. Trenér: Mysliveček.

Branky: 30. Harmady, 35. Čupalka. Nejlepší hráči: nikdo – Harmady. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 1:3. ČK: 1:0. Diváci: 130.