Holýšov A – Koloveč A 4:2 (3:0)
Kdo z diváků se zdržel při parkování nebo u klobás, mohl litovat. Holýšovští se totiž na soupeře hned po výkopu vrhli, ´prali´ to dopředu na Jeniše s Valachovičem a už ve 2. minutě slavili díky Jenišově trefě – 1:0. O pět minut později udeřili na slátanou sestavu hostů podruhé, když se při pokusu zastavit nájezd Šobra na hranici šestnáctky srazili Milota s Baxou. Balonu se jako buldok zmocnil Valachovič, aby po několika pokusech vyzrál na mrštného Fillingera a v pádu skulinou mezi tyčí a ležícím brankářem ´uklidil´ míč – 2:0. Hororovou devítiminutovku Slavoje dokonal únik domácího Schambergera skoro od půlky zakončený střelou, při níž se míč otřel o tyč a skončil v bráně – 3:0.

Že to hosté ani za tohoto stavu nevzdají, naznačila 18. minuta. Na centr Pavlíka si naskočil T. Došek, ale Míčka stál při hlavičce kolovečského kanonýra na správném místě. Totéž platilo ve 26. minutě, kdy pěknou kombinaci bratrů Došků zakončil Pavlík. Po půlhodině hry při závaru před Míčkou domácí zachránilo břevno trefené Pavlíkem. Na druhé straně se činil Jeniš, který svými nájezdy trápil defenzivu Kolovče. Před průletem tří dvojplošníků nad Holýšovem si ale v souboji bohužel poranil rameno, vzáptí musel střídat a čeká jej opět operace. Domácího ´smolaře´ nahradil Vítek s dopoledním zápasem v Bělé v nohách, přesto i on hostům zatápěl. V závěru ´poločasu snů´ Valachovič trefil z úhlu tyč.

Druhý poločas utíkal rychleji hostům, kteří byli více na balonu. Kýženého gólu ale dosáhli až v 58. minutě, kdy Pavlík po kombinaci Došků posunul do strany na Šlajse a ten prostřelil vše před sebou – 3:1. Poté měl několik dobrých příležitostí Holýšovan v dresu Kolovče Černohorský, ale gólu se dočkal až v 78. minutě po Kadlecově příhře a kličce Kaasovi. To ale znamenalo pouze korekci výsledku, protože o osm minut dříve se podruhé v utkání trefil Valachovič.

Se stavem 4:2 se ani jeden z týmů nehodlal smířit, takže spokojené publikum mělo ještě mnohokrát důvod k potlesku. Tu za průnik Vítka naháněného o osmnáct let starším Baxou, tu za Trhlíkův záskok za už překonaného Míčku, kterým vzal Doškovi gól.

Ohlasy po utkání

Petr Majlát, FK Holýšov A: „Trenér řekl, že na ně zkusíme vletět, a ono to vyšlo. Hosté prospali dvacet minut, během nich třikrát inkasovali a to rozhodlo. Z naší strany to byl úvod z říše snů, takový jsem ještě nezažil. Navíc proti Kolovči. Pak se ´staříci´ začali hýbat a hra se vyrovnala, ale vyhráli jsme zaslouženě. Škoda jen toho zranění Petra Jeniše, on má prostě strašnou smůlu. Když jsou vpředu s Valachem, tak je to znát."
Roman Baxa, Sl. Koloveč A: „Domácí na nás vletěli, z našich chyb vytěžili za deset minut tři góly. To rozhodlo. Pak si to z naší strany sedlo, takže se síly vyrovnaly a přelévalo se to ze strany na stranu. S Mírou Černohorským jsme tu doma, chtěli jsme tři body nebo alespoň vyrovnat, ale bohužel góly přišly pozdě. Teď jdu na pivo a je jasné, co si vyslechnu." 

FK Holýšov A: Míčka – Trhlík, Šobr (66. Mour), Majlát, Kaas, Schamberger (86. Kraus), Valachovič, Staněk (82. Levička), Jeniš (37. Vítek), Lukáš, Šimka. Trenér: Míčka, Teršl.
Slavoj Koloveč A: P. Fillinger – Milota, L. Došek, Baxa, Bittengel, Černohorský, Šlajs (79. Záhrobský), Duchoň, Pavlík, Kadlec, T. Došek. Trenér: Hirschl.

Branky: 2. Jeniš, 7. a 72. Valachovič, 9. Schamberger – 58. Šlajs, 78. Černohorský. HR: Kračmer. ŽK: 0:2. Diváci: 270.