FC Dynamo H. Týn – FK Holýšov 0:0 (0:0) na PK 3:2

Týnští při své premiéře v Bělé, kterou si mimochodem nenechalo ujít skoro stejně diváků, jako na ně chodí doma, hostili v derby Holýšov.
První poločas nabídl po počátečním snažení domácích vyrovnaný zápas s minimem vyložených šancí. První si vypracoval hned v úvodu Čedík, ale z metru přestřelil branku. Příležitost hostů po dobrém napadání Chvojky s Jenišem, kteří donutili udělat domácího brankáře chybu, zhatil ofsajd. Po čtvrt hodině hry si další šanci H. Týna připsal kat domažlické Benfiky a Horažďovic Doležal, ale ani po jeho střele se skóre neměnilo. Hosté zahrozili ve 20. minutě, kdy ze strany pronikl Jeniš, ale Novák vyběhl včas.

Druhý poločas náročné bělské publikum bavil víc. Holýšovští tlačili, ale lopotně se dostávali do dobrého zakončení. Týnští spoléhali na brejky, které obstarávali Šindelář nebo Doležal. A právě druhý jmenovaný zhruba po hodině hry utekl a jeho průnik do šestnáctky zastavil holýšovský obránce Lukáš jen za cenu faulu. Sudí Bogdan proti hostům nařídil pokutový kop, jenže atrapu Antonína Panenky Šindeláře při jeho pokusu o dloubák brankář Šašek bez většího úsilí vychytal. Čtvrt hodiny před koncem se do úniku dostal Šindelář, ale trefil pouze tyč. Na druhé straně dobrý Mourův centr sebral díky své postavě bez problémů gólman Novák. Když ani Schamberger s Valachovičem balon do sítě nedopravili, dospěl duel do penaltového rozstřelu. A to i přesto, že týnští po vyloučení Rady za faul na Staňka dohrávali závěrečné minuty v oslabení.

V rozstřelu zvonily častěji tyče skoro stejně často, jako se vlnila síť. Konstrukci nastřelili na jedné straně Adamka s Doležalem, za hosty si podobně počínali Schamberger a Lukáš. Čedíkovu ránu holýšovský gólman vyrazil, ale Falout, Šindelář a Tarhaj proměnili. To Dynamu k zisku druhého bodu stačilo, protože za hosty proměnili pouze Trhlík a Vítek. Zkušení Kaas s Tyrem ani netrefili branku.

Horšovský Týn: J. Novák – Blatský, D. Novák, Rada, Foist (40. Tarhaj), Čedík, Doležal, Falout, Adamka, Šindelář, Staroba. Trenér: Šporer.
Holýšov: Šašek – Trhlík, Kaas, Šobr (60. Valachovič), Majlát, Schamberger, Mour, Staněk, Chvojka (52. Tyr), Jeniš, Lukáš. Trenér: Míčka.