Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

I. B třída: Kdyně i v oslabení uhájila tři body

Domažlicko /SOUHRN/ – Patnáctým kolem pokračovala o víkendu I. B třída, nejnižší krajská fotbalová soutěž. V okresním derby uhájila Kdyně i v oslabení vedení v Postřekově.

3.4.2015

Nová trenérská dvojice SK Kdyně 1920 zleva Vladimír Trumpeš a Jan Šup.Foto: Deník/ Václav Tauer

Postřekov – Kdyně 1:2 (0:2)
Po opatrném začátku udeřili hosté, když ve 12. minutě po centru K. Šmejkala ze strany Královec minul při odkopu míč a Džugan prostřelil Freie – 0:1. Druhý úder přišel ve 25. minutě, kdy po standardce a pasu J. Šmejkala ze strany Knauer přeloboval brankáře – 0:2. Ve 42. minutě rozhodčí poslal hosty do oslabení a vyloučil Hamora. Do druhého poločasu přes varování lékařů a problémy s kolenem naskočil Polák, který v 50. minutě po závaru před Horáčkem snížil z otočky – 1:2. Následný nápor Postřekova s několika vyloženými šancemi hosté přečkali a odvezli si cenné body.
Sokol Postřekov A: Frei – Královec, Němec, Královec, Ledvina – Bartoň (75. Beroušek), Steinberger, Cibulka, Vavřík, Karlík (45. Polák) – Landrgott (65. Kreuz). Trenéři: Jan Buček a Adam Polák.
SK Kdyně 1920: Horáček – Černý, P. Forst, J. Šmejkal, L. Výškrabka, Knauer, M. Výškrabka, Mathauser, K. Šmejkal, Džugan, Hamor. Střídali: Miklič, K. Forst, Zíma, Votava. Trenéři: Jan Šup a Vl. Trumpeš.
Branky: 50. Polák – 12. Džugan, 25. Knauer; ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (42. Hamor). HR: ?. Diváků: 100. Nejlepší hráči: Polák – P. Forst.

Meclov A – Přimda 3:1 (1:1)
Domácí bez dlouhodobě zraněného Obdržálka tlačili, měli šance, ale Němec byl tentokrát za vrchního paliče… Hosté nastoupili jen v deseti a s brankářem v záloze, přesto je skvělý Stec z farmy v Lomu poslal do vedení a tentýž hráč pak ještě nastřelil tyč. Naštěstí Javůrek za čtyři minuty vyrovnal. Přimda dohrávala v devíti, protože po hodině hry Nguyena chytly křeče, takže zbytek ´odchodil´. Z trápení Meclov vysvobodila v 72. minutě penalta po faulu na Kneblíka, kterou proměnil Pačesný. O sedm minut později hostující stoper chyboval při odkopu Javůrkova centru a Němec z dorážky upravil na 3:1.
TJ ZD Meclov: Dolejš – Kafka, P. Vogeltanz, Malík, J. Vogeltanz – Kneblík (85. M. Beran), Javůrek, Paluch (83. Mothejzík), Pačesný – Beran, Němec.
Tatran Přimda: Hlaváček – Selzer, Sopko, Krýsl, Kupilík – Svoboda, Vokroj, J. Landrgott, Nguyen – Stec. Trenér: Ján Sopko.
Branky: 30. Javůrek, 72. Pačesný z PK, 79. Němec – 26. Stec; ŽK: 2:0; HR: Pressl. Diváků: 60. Nejlepší hráči: Javůrek – Stec.

Bezdružice – Milavče 3:0 (1:0)
Domácí Jiskře chyběla stoperská dvojice, ale hosté bez M. Šota toho nedokázali využít. Prakticky po celých devadesát minut byli pod tlakem a domácí si došli pro výhru.
Jiskra Bezdružice: Beran – Gábor, Gengel, Blažek, Maroušek, Filip, Korynta, Sládek, M. Dvořák, P. Dvořák, L. Čada. Střídali: Kalista, S. Čada. Trenér: J. Michalčák.
Sokol Milavče: Královec – Příbek, V. Kčma, Klukan (46. Váchal), Kruml – Hranai (70. Bor), Wendl, Copák, Kořán – Geiger, Pustina. Trenér: Aleš Wirt.
Branky: 19 a 50. Korynta, 55. Sládek; ŽK: 2:1; HR: Kvasnička. Diváků: 100. Nejlepší hráči: Korynta – nikdo.

Dl. Újezd – Klenčí A 3:4 (2:2)
O výhře Chodů rozhodly úvodní minuty obou poločasů. V nich hosté ´utekli´ Spartě vždy o dvě branky. V první půli domácí dokázali ještě vyrovnat, ve druhé snížili v poslední minutě na přijatelných 3:4, ale tři body Klenčí uhájilo.
Sparta Dl. Újezd: Kopolovič – Stoklasa, Hána, Štrupl, Tůša, Dravecký, Dvořák, Havel, Zeman, Houda, Pernglan. Střídal: Hůžek, Vrba a L. Havel. Trenér: M. Havel st.
Spartak Klenčí A: Veber – Psutka, Hula, J. Čech, Ledvina, Vo. Čech, Čipera, Mifek, Hromník, Houdek, Janek. Střídali: Řezníček, Maslen, Faschingbauer. Trenér: Miroslav Pajma, hr. asistent: Mifek.
Branky: 34. Dvořák, 37. M. Havel – 1. Vo. Čech, 5. Janek, 52. Ledvina, 56. Faschingbauer; ŽK: 1:4. HR: Jílek. Diváků: 45. Nejlepší hráči: Houda – Hromník.

Tlumačov A – Touškov 6:1 (3:0)
Start Tlumačov A: Touš – Brichcín, Bláha (65. J. Hruška), Podestát (46. Kašpar), Tesař, Wolf, L. Hruška, Frček (75. Forst), Čára (60. Čadek), Minařík, Malík. Trenér: Pavel Cadek.
M. Touškov: Boček – Hauer, Momotov, Šiml, Anděl, Bouek, Hodek, Zajíček, Šimice, Karbusický, Tobrman.
Branky: 12. Wolf, 15. Malík, 45 Čára. 61. Brichcín, 65. J. Hruška, 71. Čadek – Karbusický; ŽK: 3:1. HR: Brůha. Diváků: 70. Nejlepší hráči: Brichcín – Karbusický.

3.4.2015
Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Před druhou hodinou čekalo na vstup do volebního okrsku 10 v domažlické Městské knihovně Boženy Němcové asi 20 lidí.

Na Domažlicku se volí na 138 místech

Lidé mohli volit v seniorském penzionu do přenosné urny

Domažlice - Snazší měli cestu k volební urně voliči ze dvou domažlických seniorských penzionů v Břetislavově ulici.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.