Na podzim byl favoritem Postřekov, který pak také vyhrál 2:1 na góly a 7:4 na karty. Na jaře je na tom lépe Klenčí. Na úvod odvetné části soutěže doma sťalo druhý Tlumačov 2:1, poté v Dlouhém Újezdě porazilo čtvrtou Spartu 4:3, a tím po podzimu jeden z adeptů na sestup vykročil vstříc záchraně. Pro Postřekov začalo jaro kvůli odstoupení Tachova B později, minulou neděli doma podlehlo Kdyni 1:2.

Kromě rivality, která se z hlediště dávno přelila i na hřiště, atraktivitě duelu dvanáctého Spartaku s devátým Sokolem přidává fakt, že oba soupeře od sebe v tabulce dělí jen tři body.

A Klenčí chce manko stůj co stůj smazat. Odpovídá tomu i příprava. „Budeme komplet, všichni v plné síle a připraveni zvítězit," odpovídá rezolutně na stav kádru hrající asistent trenéra Klenčí Vojtěch Mifek. „Pár drobných zranění máme, ale na derby bychom měli být v nejsilnější sestavě, jakou můžeme momentálně dát dohromady," kontruje hrající kouč Adam Polák, který spolu s Janem Bučkem od zimy vede Postřekov. Podle našich zjištění ale Postřekov nebude mít na celý zápas k službám strůjce podzimní výhry nad Klenčím Závodného a fit není ani sám Polák.

Oba soupeři mají vlastní recept na úspěch. „Je třeba jít za vítězstvím, odjezdit zápas jako oba naše předešlé jarní duely a soupeře zašlapat do země," míní Mifek. Právě tento bojovník a srdcař by mohl být rozdílovým hráčem. V dresu Postřekova mohou tuto roli sehrát Landrgott a Cibulka. „Musíme hrát zezadu na jistotu, jezdit celý zápas po zadku a nevypustit ani jeden souboj. Hlavně ale musíme všichni fungovat jako tým," apeluje Polák.

I když jde ve fotbale o body, v derby se jen o ně nehraje. V Klenčí i v Postřekově platí, že prohrát se může, ale ne v derby. „U nás vždycky chodí plno lidí na fotbal, hodně to vnímají, takže v případě prohry pak není zrovna nejlepší pocit poslouchat celý měsíc, že bychom se na to měli raději vykašlat," přibližuje Polák atmosféru v případě prohry. To v Klenčí jsou milosrdnější. „Okolí prohru v derby moc neřeší, samozřejmě nepočítám lidi z Postřekova. Spíš se to ale pere v člověku samém," vysvětluje Mifek.

Takže jak to v neděli dopadne? V Klenčí věří ve výhru 3:1. Hosté by brali i těsnou výhru 1:0 nebo 2:1.

Chodské derby
Spartak Klenčí – Sokol Postřekov (12./ 15 b x 9./ 18 b) Neděle 5. dubna 15:00 hodin HR: Janda – Lhoták, Kříž