Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kdyňané deklasovali oslabenou Přimdu

Kdyně – Devět fotbalistů Tatranu, kteří se spolu s brankářem postavili ve Kdyni rozjetým domácím, zasluhuje obdiv. Jinak ale to, co Přimda předvádí v krajské soutěži, je ostuda. Vždyť Tatran bez hráčů Lomu, jenž je jeho farmou, nedá dohromady ani základní jedenáctku! A protože Lom hrál v sobotu o jistotu postupu do II. třídy tachovského okresního přeboru, Přimda se jako už několikrát v sezoně přijela prakticky pouze zúčastnit…

26.5.2015

Kdyňský Karel Šmejkal je na jaře při chuti. V šesti posledních zápasech nastřílel třináct gólů, z toho sedm v posledních dvou duelech.Foto: Deník/ Václav Tauer

Kdyně – Přimda 7:0 (5:0)
Kdyňané pod vedením trenérského dua Šup & Trumpeš na jaře dosud neokusili hořkost porážky. Hrou proti oslabenému soupeři však početné, leč náročné publikum zrovna nenadchli. Přitom uklidňující první gól Karla Šmejkala přišel vcelku brzy. Jenže pak domácí ´vyřadili´ a na další gól se čekalo do pětadvacáté minuty. Předtím, než se střelou kolem nebohého gólmana Hlaváčka opět prosadil K. Šmejkal, nastřelil Hamor tyč brány Tatranu. Na druhé straně musel Horáček zasahovat při výpadu hostů vzácně zakončeném nebezpečnou střelou Karáska.

Po půlhodině hry si domácí fanoušky udobřili pěknou kombinací, při níž dokonale rozebrali defenzivu soupeře. Petr Forst si ve finále orazil s K. Šmejkalem, jenž na sebe nalákal nejen Landrgotta s Karáskem, ale i brankáře, takže domácí stoper svůj výpad zakončil gólem do odkryté branky – 3:0. Za dalších pět minut to bylo o čtyři góly, když K. Šmejkal završil hattrick. Ještě před obrátkou tentýž hráč přešel přes Karáska, zasekávačkou ošálil brankáře a čtvrtým gólem uzavřel poločasové skóre na 5:0. Podle všeho šlo o devatenáctou trefu kdyňského Ronalda v sezoně, která jej posunula do čela žebříčku střelců soutěže.

Do druhé půle dali kdyňští trenéři šanci hráčům z nabité lavičky. Domácí si hned v úvodu vytvořili dvě šance. V 56. minutě mohli inkasovat nebýt Horáčka a jeho výborného zákroku, kdy vytlačil střelu na břevno. Po hodině hry byl v šestnáctce hostů faulován Lukáš Výškrabka. Sudí Fanfule ukázal na značku pokutového kopu a tak si domácí brankář Vladimír Horáček mohl dát k svátku gól – 6:0. Vzápětí Hamor vystihl rozehrávku soupeře a zvýšil na 7:0. Dvanáct minut před koncem se v šanci ocitl střídající Knauer, mířil však nad.

Kdyně si výhrou udržela v tabulce náskok dvou bodů před třetím Tlumačovem. V posledních třech kolech ji čeká venku Meclov, doma Stříbro a na závěr Tlumačov.

SK Kdyně 1920: Horáček – Černý, Miklič, P. Forst, K. Forst, M. Výškrabka, L. Výškrabka, J. Šmejkal, K. Šmejkal, Hamor, Džugan. Na střídání: Zíma, Votava, Schwarz, Dufek, Mathauser, Knauer.
Tatran Přimda: Hlaváček – Sopko, Růžička, Kupilík, Karásek, J. Landrgott, T. Landrgott, Svoboda, Malý.

26.5.2015

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Mladík řídil bez řidičáku

Domažlice – V pondělí ráno 21letý muž po páté hodině ráno usedl na sídlišti Kozinovo Pole za volant svého vozu Volkswagen Passat a řídil ho směrem do Masarykovy ulice, kde byl kontrolován policisty.

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Holýšov – Na čerpací stanici ve Vránově 22letý mladík natankoval šest litrů benzínu za zhruba 200 korun a bez zaplacení ujel.

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

VÍME PRVNÍ

Opět žhář. V Poběžovicích hořelo další auto

Poběžovice – Ve středu ráno mezi 5.15 a 5.40 hod. neznámý pachatel úmyslně zapálil dodávku Fiat Ducato na volně přístupném prostoru v Poběžovicích nedaleko místní školy. Podle informací Deníku se na místě našel hadr se zbytky zápalné látky. Vůz má patřit romskému majiteli.