FK Staňkov – SKP Okula Nýrsko 1:4 (1:2)
Zápas s devátým týmem ´nejnevděčnější´ krajské soutěže o nějaký z osmnácti zbývajících bodů začali domácí dobře. Hned v úvodu se do šance prodral Zahoř, ale mířil nad Moravcovu branku. V 8. minutě poslal Vrba pěkným pasem do dobré šance Hrušku, ten však na hranici šestnáctky tísněn obráncem nestačil zpracovat míč.

V tu dobu se protrhla mračna, která si nad Staňkovem dala dostaveníčko, a hřiště začaly bičovat provazy vody. Slota a silně podmáčený terén méně svědčily hostům z podhůří Šumavy. Po čtvrthodině hry utekl po straně Zahoř, nacentroval před bránu, a Hruška jako první předvedl oslavný skluz v kaluži – 1:0. Radost však vydržela Staňkovu jen tři minuty. Nechal hráčům Okuly prostor pro kombinaci, a Ivo György poměrně z dálky předvedl, že má kopací techniku stejně dobrou, jako jeho známější bratr Tomáš – 1:1.

Ve 24. minutě bylo ještě hůř. Domácí propadli při autovém vhazování soupeře a György opět skóroval, tentokrát překonal Marcela lobem – 1:2. Po této brance se hosté zatáhli. Domácí se znovu ujali aktivity, jenže kromě kaluží je trápila známá bolest, přechod do útoku. A když už se nějaký míč k Hruškovi dostal, byl domácí útočník proti přesile často sám. Pět minut před koncem si nýrský brankář při malé domů pomohl rukou, ale u sudího Kohouta mu to i přes protesty domácích prošlo. Závěr poločasu byl ve znamení náporu Staňkova, ale výsledkem byla jen Zahořova hlavička. Tu Moravec chytil.

Také v úvodu druhé půle byli častěji u balonu domácí, jenže nebezpečnější byli hosté. Při kontru rychlého Trefance se k zakončení dostal Tadeáš Kohout známý z působení v domažlické Jiskře, ale na Marcela nevyzrál. Co se nepovedlo v 50. minutě, vyšlo nýrskému ´Ronaldovi´ o čtyři minuty později, kdy z úhlu trefil protější šibenici – 1:3. Opět to začalo u přihrávajícího Trefance. Třetí branka domácími otřásla. Zatímco dál museli čelit nebezpečným výpadům, sami se do zakončení dostávali ztěžka. Osm minut před koncem je hosté dorazili. Kohout efektně uvolnil Kalivodu, ten měl před sebou jen Marcela, jehož obstřelil – 1:4. V závěru domácí z boku trefili tyč, pak ještě Hruška minul branku a mimo skončil i pokus hostujícího Výtiska v poslední akci zápasu.

FK Staňkov: Marcel – Štverka, Brychcín, Vrba, Dolejš, Hlaváč, Hruška, Bozděch, Výrut (71. Gruber), Zahoř, Kubina.
SKP Okula Nýrsko: Moravec – Trefanec, Kohout, Šnour, Kolář, Antonovics (41. Kalivoda st.), Kalivoda ml., György, Výtisk, Šteiner (83. Škvarenina), Lužný.
HR: Kohout – Kříž, Fanfule. ŽK: 3:2 (21. Hlaváč, 40. Vrba, 71. Brychcín – 50. Výtisk, 68. Trefanec). Diváků: 40.