Vejprnice – Domažlice 2:3 (1: 1)
Podle toho také vypadal úvod zápasu. Jiskra začala náporem, v rozmezí dvou minut zahrávala čtyři rohové kopy, které však domácí i s trochou štěstí odvrátili. Ve 4. minutěse však už skóre měnilo. Po akci na levé straně se dostal míč k Tumpachovi, který ideálně našel Svobodu a ten prudkou střelou na zadní tyč dostal hosty do vedení – 0:1.

V 8. minutě pálil tvrdě, ale nepřesně Dufek. V 11. minutě se poprvé dostali ke slovu domácí, ale Straka byl na místě. Slavia se pomalu dostávala do hry, hrozila většinou po standardních situacích. Ve 22. minutě dostal míč za obranu domácí Mašek, ale Straka včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Po půlhodině poslal do šestnáctky hostů Rozboud prudký centr a Hojda ve snaze odehrát míč před nabíhajícím Maškem trefil vlastní branku – 1:1. Poté se do podobné pozice jako při prvním gólu dostal Svoboda, ale tentokrát domácího brankáře nepropálil. V závěru poločasu unikl po pravé straně Svoboda, po jeho stříleném centru Tumpach trefil tyč.

I začátek druhé půle patřil Jiskře, ale tentokrát je domácí do šance nepustili. Po hodině hry pálil z dálky nepřesně Stróž. Tlak Jiskry narůstal. V 68. minutě prošel obranou domácích Major, ale poslední hráč mu míč se štěstím ukopl. V 76. minutě po rohu Konůpky hlavičkoval Stróž do břevna. O dvě minuty později šel Dufek důrazně do souboje s domácím brankářem a Tumpach poslal odražený míč z voleje nekompromisně do sítě – 1:2.

V další šanci se ocitl Dufek, přehodil vybíhajícího brankáře, ale míč skončil těsně mimo. Čtyři minuty před koncem se Konůpka po přihrávce od Svobody nádherně uvolnil a zvýšil náskok Jiskry – 1:3. Domácím se sice ve druhé minutě nastavení povedlo Maškem snížit na rozdíl jediné branky, ale na víc jim už nezbyl čas – 2:3.

Dnes, v sobotu 30. května, se už jistí mistři přeboru představí fanouškům doma. Na Střelnici vyzvou od 14:00 hodin SŠ Plzeň.

Ohlasy po utkání

„Po sobotní prohře našeho velkého konkurenta ze Sportovní školy Plzeň jsme jeli do Vejprnic s vědomím, že nám k celkovému prvenství stačí i výhra na penalty. Ale protože penalty jsou pokaždé loterie, tak jsme šli pro všechny tři body. Slavia, přestože už ztratila šanci na první místo, byla velmi nepříjemným soupeřem. Myslíme si ale, že naše vítězství bylo zasloužené, neboť jsme si vypracovali více šancí, i když jich v tomto zápase nebylo zase tolik. Obrany totiž pracovaly velmi dobře. Ač nám jarní část sezony nevyšla tak,jak bychom si představovali, je naše celkové prvenství zcela zasloužené," uvedli trenéři mistrovské Jiskry Domažlice.

Domažlice: Straka – Kalný, Stróž, Zíma, Žák – Korelus, Hojda – Svoboda (Major), Dufek, Konůpka – Tumpach. Trenéři: Steinbrücker Martin, Forro Ferdinand. Branky: vlastní, Mašek – Svoboda, Tumpach, Konůpka. HR: Homr.⋌(for)