FK Tachov – Jiskra Domažlice 4:4 (3:1) na PK 0:3
Od úvodního hvizdu Jiskra převzala otěže. Z šancí Majora a Tumpacha ale gól nepadl. Po čtvrt hodině se tak začali osmělovat domácí. V 19. minutě přestřelili prázdnou bránu hostů, o tři minuty později jim zmařil vyloženou šanci gólman Krutina. Po necelé půlhodině propadl na druhé straně Kalného centr ze strany k volnému Tumpachovi a ten propálil domácího brankáře – 0:1. To však bylo v první půli ze strany Jiskry vše. Ve 37. minutě si obrana hostů tak dlouho hrála s ohněm, až o míč přišla, a domácí útočník přehodil Krutinu – 1:1. Inkasovaný gól hosty z letargie neprobral. Trest následoval vzápětí. Místo razantního odkopu přišla špatná přihrávka a pohroma byla na světě – 2:1. Čtyři minuty před přestávkou mohlo být ještě hůř, ale Krutina jedovatou střelu nadvakrát lapil. V poslední minutě však domácí potrestali soupeře za jeho bohorovnost potřetí – 3:1.

Po poločasovém trenérově ´fénu´ v kabině vstoupili hosté do druhé půle s tím, že zápas otočí. Zamkli domácí před jejich šestnáctku a vypracovali si řadu šancí. Po gólu volala hlavně střela Stróže z trestného kopu, ale tachovský brankář vytasil famózní zákrok. V 58. minutě narazil na hranici šestnáctky Nechoďdomů míč Hojdovi, ale ten těsně minul. Po hodině hry se domácí poprvé ve druhé půli dostali na dostřel branky Jiskry a míč se štěstím dopravili do sítě – 4:1. To už bylo pro hosty kritické. Přesto se nevzdali, opět uzavřeli domácí na jejich půlce a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. V 66. minutě dostal Tumpach míč od Hojdy a nekompromisně prostřelil brankáře – 4:2. Za dvě minuty Stróž ideálně našel na hranici vápna Dufka a ten klidem snížil na rozdíl jedné branky – 4:3.

O deset minut později unikl po straně Tumpach, nastřelil vzdálenější tyč a před dobíhajícím Konůpkou stihl domácí obránce ukopnout míč na roh. Domácím viditelně docházely síly. Bohužel Jiskře pod tlakem ubíhajícího času chyběl klid v zakončení. Minutu před koncem se však hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. To na straně vykombinovali dobře Kalný s Dufkem, míč se dostal k Tumpachovi, jeho prudký přízemní centr brankář stačil pouze srazit před sebe a Konůpka skluzem dopravil míč do sítě – 4:4. Ještě v poslední minutě mohla dát Jiskra vítěznou branku, ale střela Majora šla kousek mimo zařízení. Za vyhraný rozstřel putuje druhý bod do Domažlic.

Ohlasy po utkání:

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Vytvořili jsme si šance, ale jejich realizace byla špatná. Místo abychom zakončovali jednoduše, hledali kluci ještě lépe postaveného spoluhráče. Sice jsme se nakonec dostali po chybě domácích do vedení, pak ovšem přišla desetiminutovka jako ze zlého snu. Bohorovnou rozehrávkou jsme do té doby skoro neškodným domácím umožnili skóre otočit. Po důrazné domluvě v kabině kluci začali více běhat a přidali na důrazu. Bohužel v našem největším náporu jsme po ojedinělém brejku inkasovali počtvrté. Ani to však kluky nepoložilo a během chvíle snížili na rozdíl jedné branky. Bohužel se nám podařilo i díky výbornému brankáři domácích vyrovnat až v samém závěru. Vyrovnat do 80. minuty, tak jsme byli schopní vstřelit i vítěznou branku. Domácím totiž viditelně docházely síly.V penaltovém rozstřelu se zaskvěl Krutina, který chytil všechny penalty Tachova. Nyní nás čeká v sobotu Sportovní škola Plzeň," uvedli trenéři.

Jiskra Domažlice: Krutina – Kalný, Stróž, Zíma, Žák – Svoboda, Dufek, Hojda, Konůpka, Major (Nechoďdomů), Tumpach. Trenéři: Steinbrücker, Forro.