Kromě Pavla Horvátha, který už jaro dohraje v Domažlicích po boku Petra Mužíka, se do branky Chodů v zítřejším utkání vrátí Roman Pavlík a v útoku se po doléčení svého zranění opět objeví Vítězslav Hrdlička. Start Stanislava Tecla, o němž se od středy mezi fanoušky čile spekulovalo, se přinejlepším odkládá.

Jiskra Domažlice A – SK Benešov
Sobota 28. března od 15:00 hodin. HR: Ulrich – Kubec, Severýn.

Sobotní soupeř Jiskry je farmou pražské Dukly. Benešov na jaře ještě nebodoval, takže je možné, že využije reprezentační pauzy a vrhne do boje o Střelnici ´ligouše´. Napovídalo by tomu prohlášení trenéra Luboše Zákostelského po duelu na umělce Admiry. „Jeřábek by šel hrát jen na přírodní trávu, protože laboruje s kolenem a umělka by byla pro něj zátěží. Považanec je hráčem základní sestavy Dukly a u nich hrozí riziko zranění vzít je na umělou trávu, když už se připravují na přírodní trávě," uvedl ke dvěma konkrétním jménům, u nichž se v předešlém kole čekal start za farmu.

I tak se to ale v sestavě patnáctého celku soutěže hemží hráči z ligového kádru Dukly Praha. Capoucha v brance Benešova nahradil čerstvě třiadvacetiletý Stareček. V obraně hrají Večera, Hrubý a slávista Zákostelský. Když nemůže krajní bek Preisler z Dukly, zaskakují na straně záložníci Vrňák, Žák nebo navrátilec ze Sparty Skopec. V záloze hrají Bredler, Peroutka, Jíša a ofenzivní Turek. Hru dopředu obstarávají mladí ´dukláci´ Čapek, Děrgachev (Dukla, CSKA Moskva) a Bidje Manzia z reprezentační jedenadvacítky Konga, který se na hrotu střídá se Svobodou rovněž z Dukly.

Na podzim v Benešově vedla Jiskra brankou Petra Došlého ze 32. minuty, ale domácí na začátku druhého poločasu dvakrát udeřili a otočili výsledek po trefách Jíši a Svobody. Naštěstí si v 60. minutě dali vlastní gól. Penaltový rozstřel vyhrála Jiskra 3:2.

V sobotním vydání Domažlického deníku najdete vejký rozhovor s Pavlem Horváthem!