Oproti Admiře, která vyhrála na půdě nevyzpytatelných Záp 3:0, má za sebou Jiskra nepovedený zápas. Očekávaná oslava domácí premiéry Pavla Horvátha se „zvrhla" ve fotbalové utrpení. „Prvních dvacet minut jsme předváděli, co se od nás čekalo. I diváci byli spokojení a několika akcím s chutí zatleskali. Dali jsme brzy gól, což nám možná paradoxně ublížilo, protože se poté dostavilo uspokojení, začali jsme být nedůslední, a když se dlouho nevedlo přidat druhý gól, dostavila se nervozita. Ta vyústila ve vyrovnání a po prohře na penalty jsme získali pouze bod," rekapituluje minulou sobotu prezident klubu Jaroslav Ticháček. Jiskru z trápení nevymanil ani zkušený ex-lodivod plzeňské Viktorie. „Pavel Horváth se po čtvrt hodině zranil a jen kvůli divákům, kteří se přišli podívat, vydržel se sebezapřením alespoň do přestávky, pak střídal," řekl Ticháček.

Na Střelnici tak po víkendu pohoda nevládla. „Hráči mají nůž na krku. Vědí, kolik bodů musí v dohledné době získat, aby se vyhnuli finančnímu postihu. Nechceme ale na ně dál zvyšovat tlak, sami si uvědomují, že se jim zápas nepovedl. Trenér je v Domažlicích ohrožen stále, ale je třeba zachovat chladnou hlavu. Po skvělém podzimu bohužel tradičně míváme horší úvod jara, takže trenérovi necháme prostor na zlepšení," dodává prezident druhého týmu tabulky České fotbalové ligy.

Admira po špatném podzimu a odchodu trenéra Jiřího Tesaře angažovala bývalého trenéra Kunic Jaroslava Peřinu. Následovala velká hráčská obměna. V prvním jarním utkání ve Štěchovicích se z podzimního kádru objevili jen Vosický s Mošnou! V druhém jarním kole Pražané porazili Benešov 3:0 a posunuli se na 14. příčku tabulky. Naposledy přivezli tři body z Teletník arény v Zápech. Mužstvo z Kobylis těží ze spolupráce se Slavií, která na farmu posílá například gólmana Berkovce, útočníky Červenku (bratr reprezentačního hokejisty) s Proškem, ale i záložníka Šimečka a stopera Salašoviče.V záloze dále hrají Farkaš a Tenkl z Dukly. „Admira je doma hodně silná, bod bude úspěch," konstatuje prezident Jiskry na adresu nedělního soupeře. Hostům budou chybět pro zranění či nemoc Braun, Roubal a Leitl. Hrát nemůže ani vykartovaný Došlý.

Program 22. kola: Čáslav – Zápy (NE 16.30, Drábek), Admira Praha – Domažlice (NE 10.15, Němec), Benešov – Králův Dvůr (NE 16.30, Benedikt), Štěchovice – Vltavín (SO 13.30, Košan), Chomutov – Jirny (SO 10.15, Vnuk), Vyšehrad – Chrudim (NE 10.15, UMT, Šimáček), Písek – Union 2013 (SO 10.15, Teuber), Bohemians Praha – Převýšov (SO 10.15, Cupl), Louňovice – Meteor Praha (NE 16.30, Makovička).