Union 2013 – Domažlice 0:3 (0:1)

V úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie a oba týmy na svoji šanci čekaly. První možnost ke skórování měl v dresu Jiskry Pavel Javorský, který ale v 16. minutě ve své šanci neuspěl.

Chodové se však o chvíli později mohli radovat. Ve 20. minutě totiž hosté rozehrávali standardní situaci a na centr si na hranici malého vápna nejvýše vyskočil Milan Braun, který hlavou nedal domácímu brankaři Nguyenovi šanci.

V dalším průběhu prvního poločasu měli oba soupeři k dispozici několik rohových kopů, ze žádného však gól na té či oné straně nepadl.
Do kabin tak šli spokojenější hosté, kteří po prvním poločase vedli o jednu branku.

A nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky měli Chodové jako z říše snů. Hned ve 46. minutě totiž hosté získali balon na půlce hřiště a Bárta po rychlé akci podél levé lajny nacentroval balon do šestnáctky Unionu, kde jej z první poslal do branky Milan Braun. Ten se trefil už podruhé v utkání a hosté vedli 2:0.

Druhá branka v síti domácích hráče Unionu viditelně zaskočila. Domácí se nemohli dostat do tempa a Jiskra byla lepším týmem. V 50. minutě mohl hattrick završit Braun, ale tentokráte v zakončení neuspěl.

S přibývajícími minutami se Union čím dál častěji snažil podnikat útočné nájezdy, čímž se pro Chody otevírala okénka v domácí obraně.
Novému Bydžovu však nevycházela rozehrávka a často ztrácel balon. Toho Jiskra v 82. minutě využila, když po jednom z rychlých brejků na konečných 3:0 zvýšil rychlík Petr Došlý.

Jiskra se tak po zaslouženém vítězství posunula na třetí místo v tabulce ČFL, naopak Union zůstává až na třinácté příčce.

„Do Bydžova jsme jeli s cílem vyhrát. To se podařilo a my tak můžeme být spokojeni," řekl po utkání kouč Jiskry Stanislav Purkart.

Branky: 20., 46. Braun, 82. Došlý. ŽK: 2:1. ČK: 0:0. Rozhodčí: Matějček – Myška, Štefan. Diváci: 246.
Domažlice: Švihořík – Bárta, Tůma (78. Chocholoušek), Javorský, Hrubý – Leitl (88. Vojtko), Mužík, Braun, Bauer, Roubal (90. Hošek) – Došlý.

18. Meteor Praha⋌ 31  5 1 5 20 33:71 22

Ostatní výsledky 29. kola: Písek – Chomutov 1:3 (1:0, 5. Němec – 46., 66, Boček, 63. Pikl z PK), Bohemians Praha – Štěchovice 0:2 (0:1, 4. Tamaou, 75. Říha), Chrudim – Králův Dvůr 2:0 (1:0, 26. Adámek, 59. Kopecký), Vyšehrad – Čáslav 4:1 (1:1, 38. Kabele, 65. Macháček z PK, 68. Kratochvíl, 84. Nosek – 33. Vacek), Meteor Praha – Admira Praha 0:3 (0:2, 26. Červenka, 41. Majer, 55. Havel (vl.)), Převýšov – Zápy 1:0 (0:0, 87. Doležal), Jirny – Vltavín 2:0 (2:0, 8. Kejha, 38. Dvořák), Louňovice – Benešov 0:1 (0:1, 5. Manzia).