Domácí trenér Purkart už měl k dispozici omilostněného Došlého i uzdraveného Leitla. Prvně jmenovaný se v základní sestavě postavil na hrot útoku, vedle Hoška a ofenzívní síla Jiskry tím vzrostla.

V úvodu se hrálo vyrovnaně, oba celky se snažily strhnout vedení na svou stranu, ale několik příležitostí na obou stranách změnu skóre nepřineslo. Domácí měli štěstí v 17. minutě, kdy nepřesnou přihrávku Tůmy převzal hostující Putz, našel nabíhajícího Jelínka, ten vnikl po straně do šestnáctky domácích, střelou trefil padajícího Ticháčka, míč se však odrazil a obloukem se snášel do opuštěné branky, ale doslova z brankové čáry stačil míč odvrátit vracející se Bauer.

Domácí kontrovali ve 29. minutě, kdy Mužík oslovil nabíhajícího Hrubého, ten zatáhl míč po pravé straně a jeho střílený přízemní centr stačil ve skluzu z malého vápna usměrnit do Bojčukovy sítě Hošek – 1:0. Ve zbytku poločasu měly šance oba celky, ale skóre už se neměnilo.

Chodové si mírnou převahu přinesli na trávník i po přestávce a v 54. minutě se dočkali gólu, když po spolupráci s Mužíkem poslal Špírek centr přesně na hlavu Bauera a ten z deseti metrů nasměroval míč za Bojčukova záda – 2:0.

Hosté pak ve snaze o kontaktní gól srovnali hru v poli, útoky se valily ze strany na stranu, ale jejich snažení zasadilo rnu vyloučení v 62. minutě, kdy šli hosté do oslabení. Stoper Baloun totiž zastavil Došlého ve vyložené šanci faulem. ⋌(vok)

Ohlasy po utkání:

Trenér Stanislav Purkart, Jiskra Domažlice: „Do zápasu jsme šli s tím, že předchozí domácí utkání jsme ztratili po penaltách a minulý týden jsme prohráli venku. V utkání proti Zápům jsme ale odvedli dobrou práci, poctivý a koncentrovaný výkon. Za vítězstvím jsme šli od první minuty, podařilo se nám vstřelit dvě branky a vyhrát. S průběhem utkání můžeme být spokojení. V posledních deseti minutách jsme sice už polevili, i přesto si ale myslím, že je to pro nás zasloužené vítězství. V poslední době jsme moc branek nedávali, chtěli jsme proto hrát ofenzivněji a přímočařeji. To se povedlo zařazením Došlého do útoku. Tři body jsme moc potřebovali. Získali jsme je, což je jen dobře. Nyní nás totiž čeká těžká venkovní série tří utkání."

Jiskra Domažlice: Ticháček – Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta – Špírek (89. Vojtko), Javorský, Mužík, Roubal (86. Chocholoušek) – Došlý (74. Leitl), Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.
SK Zápy: Bojčuk – Petržílka, Pavlík, Baloun, Hakl – Jelínek, Svoboda, Kovařík (55. Snop), Jemelík (55. Lukashov) – Putz, Kalivoda (77. Šmejkal). Trenér: Michal Mašek.
Branky: 29. Hošek, 54. Bauer. HR: Vít – Novák, Lavrenčíková. ŽK: 4:1 (33. Tůma, 65. Hrubý, 69. Mužík, 90. Javorský – 56. Svoboda), ČK: 0:1 (63. Baloun). Diváků: 250.