Vydřená výhra Jiskry, brankář Vltavínu si dal gól

Domažlice – Ve 26. kole České fotbalové ligy se na domažlické Střelnici představil 10. celek tabulky, kterým s 38 body byl pražský Vltavín. Vzhledem k tomu, že páté Domažlice dosud nasbíraly 45 bodů, byly favoritem zápasu, ale poslední výsledky Jiskry ukázaly, že postavení v tabulce není směrodatné. Domácí trenér se musel obejít bez stopera Bauera, kterého nahradil plzeňský Chocholoušek.

4.5.2015

Z utkání domažlické Jiskry s Vltavínem.Foto: Vojtěch Kotlan

Domažlice – Vltavín 1:0 (0:0)
Od úvodního hvizdu domácí lepším pohybem soupeře zatlačili na jeho polovinu. Ve 4. minutě přišla první tutovka Jiskry, když Došlý pronikl po straně, dal míč pod sebe na nabíhajícího Hoška, který volejem z 12 metrů minul levou tyč odkryté Havránkovy branky. V 7. minutě po Roubalově centru zprava vystřelil ve výskoku Došlý, ale jeho pokus z 10 metrů srazil jeden z hostujících stoperů nad Havránkovu branku. Rohový kop rozehrál zleva Špírek, míč se odrazil k Hoškovi, ale jeho volej zpoza šestnáctky, směřující pod břevno vytlačil Havránek nad branku. Domácí doslova létali po trávníku, zaskočeného soupeře přehrávali ve všech řadách a zdálo se být jen otázkou času, kdy se rozvlní za Havránkem síť.

Hosté se dostali před Ticháčka až v 16. minutě, ale Krolopův centr zprava srazil Bárta na roh a pak už hráli opět Domažličtí. Roubalův centr zleva hosté odvrátili a Mužíkovu střelu z otočky zneškodnil Havránek. Když pak ve 32. minutě po Špírkově centru zleva přestřelil pražskou branku Hrubý, začali domácí zvolna šlapat vodu a hosté se postupně dostávali do hry, aby ji vyrovnali. Ve 38. minutě usměrnil Krolopův centr z 10 metrů Podzimek a Ticháček výborným zákrokem vytlačil míč směřující k jeho pravé tyči na roh. Domácí kontrovali centrem Mužíka, který poslal hlavou Hošek na střídajícího Hlaváče, ale ten jej vytlačil na roh.

V nastaveném čase první půle byl v pokutovém území hostů tvrdě naremplován domácí Mužík, ale penalta se nepískala, ačkoli musel být zraněný hráč ošetřován a nakonec zápas nedohrál.

Ve druhém poločasu se hrála vyrovnaná partie a začátek patřil hostům. Po akci Pozníčka a střele Dobiáše z 20 metrů musel zasahovat Ticháček, který ve 47. minutě vyboxoval míč po rohovém kopu Maříka. Když si pak domácí poradili i s centrovaným míčem Pozníčka, rozehrál ve 48. minutě na druhé straně tr. kop domažlický Špírek, Hlaváč míč vyboxoval na roh, který rozehrál Špírek na hlavu Chocholouška, ten jej nasměroval na Brauna, ale jeho hlavička ze 7 metrů mířila nad vltavínskou branku. V 54. minutě po Špírkově rohovém kopu střílel volejem z 15 metrů Hošek vedle levé vltavínské tyče. Tento domácí útočník o chvíli později netrefil v pokusu o nůžky míč 8 metrů před soupeřovou brankou a po hodině hry zneškodnil nebezpečí před svojí brankou hostující gólman po Špírkově tr. kopu. Zlobili také hosté, ale i Ticháček si poradil s Lánczovou hlavičkou po Zelenkově centru a o chvíli později odvrátil Maříkův centr na roh Hrubý a vystrašil tím spoluhráče, protože poslal míč kousek nad vlastní branku.

V této fázi se hrálo na „každý chvilku tahá pilku," a soupeři se přetahovali o aktivitu. V 69. minutě musel zasahovat hostující brankář Hlaváč před nabíhajícím Leitlem, ale hra se opět přesunula před Ticháčka. V 72. minutě se blýskl domažlický gólman, když po Dobiášově akci vytlačil nad břevno Maříkovu střelu z 15 metrů. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě, kdy rozehrál Beránek zprava rohový kop na zadní tyč, kde chtěl brankář Hlaváč ve výskoku vytlačit míč nad břevno, ale místo toho si jej srazil do vlastní sítě – 1:0. Domácí dohráli zápas v bezpečné vzdálenosti od Ticháčkovy branky a mohli se radovat z vydřeného vítězství.

Jiskra Domažlice: Ticháček – Hrubý, Tůma, Chocholoušek, Bárta (87. Vojtko) – Roubal (66. Leitl), Braun, Mužík (52. Javorský), Špírek (70. Beránek), Došlý (90. Bláha) – Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.
Loko Vltavín: Havránek (25. Hlaváč) – Láncz, Macháček, Toml, Zelenka – Pozníček, Krolop, Turák, Podzimek (68. Kulhánek) – Mařík, Dobiáš (73. Hodas). Trenér: Radek Kronďák.
Branka: 81. vlastní (Hlaváč). HR: Starý – Drábek, Fojtík. Delegát FAČR: Eibl. ŽK: 0:3 (Láncz, Turák, Macháček). Diváků: 220. Autor: Vojtěch Kotlan

4.5.2015

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 19051 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Agenturní zprostředkování - Niehoff Nábytek k.s., Pomocná síla ve výrobě, fyzická zdatnost podmínkou (namáhavá práce), ŘP - sk. B (výhodou), odolnost vůči stresu, manuální zručnost, schopnost samostatné práce, spolehlivost, praxe je výhodou., E-mailový nebo telefonický (Po-Pá 10-14.00 hod.) kontakt.. Pracoviště: K&v working group s.r.o.- ag. zpr. niehoff nábytek k.s., 345 21 Meclov. Informace: Ladislav Žeidlík, +420 776 198 263. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 23 000 Kč Odborní pracovníci v oblasti oční optiky Optik/optička. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: nutné vzdělání v oboru, praxe výhodou, ŘP sk. B., Nabízíme: služební vůz, benefitní program (odměny, bonusy), celoživotní úrazové pojištění, práce v profesionální rodinné optice., E-mailový nebo telefonický (9:00 - 17:00 hod.) kontakt.. Pracoviště: Dr. optik cz s.r.o. - provozovna domažlice, náměstí Míru, č.p. 45, 344 01 Domažlice 1. Informace: Martin Vohralík, +420 777 338 638. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pasivní Čeština. § 92 , Jednaní po tel. domluvě.. Pracoviště: Luck ever inwest s.r.o - klenčí pod čerchovem, 345 34 Klenčí pod Čerchovem. Informace: Vasyl Ilkov, +420 776 278 514. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 27 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič kamionu MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:řidičské oprávnění C, Jedná se pouze o denní směny; každý večer návrat domů., Telefonický (po - pá 8,00 - 15,00 hod.) nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Lander cz, s.r.o., Petrovická, č.p. 283, 344 01 Domažlice 1. Informace: SUVAD IKANOVIĆ,, +420 608 900 487.

Horšovský Týn se utká s Klenčím o první místo

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

-

Vyrovnaná třetí třída nabídne souboj druhého se čtvrtým

Domažlicko – Díky poslednímu kolu třetí okresní třídy, ve kterém zaváhali dosavadní lídři v podobě Pocinovic a Všerub, se tato soutěž velmi zajímavě bodově srovnala.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

Plzeň, Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 12. kole FORTUNA:LIGY v Praze s Bohemians 1905 2:2. Děkovat mohou především skvělému brankáři Aleši Hruškovi, který zneškodnil několik vyložených šancí soupeře.

Hokejisté Škody vezou z Třince tři body

Třinec, Plzeň – Indiáni porazili třinecké Oceláře na jejich ledě 3:2. Vítěznou branku Západočechů vstřelil v 50. minutě Ondřej Kratěna.