Jiskra Domažlice – FC Chomutov 5:2 (2:1)

Domácí na soupeře vletěli, ale ze série rohových kopů v úvodu nic nevytěžili. Nejblíž gólu byli v 6. minutě, když Roubal pronikl podél lajny a nadvakrát přihrál na hranici šestnáctky Mužíkovi. Jeho střelu mířící pod břevno ale chomutovský gólman vytlačil nad. Za další tři minuty provedl Česlák rychlý brejk, jenže Boček hlavičkoval vedle. V 17. minutě hosté chybovali v rozehrávce, Mužík vyslal na zteč Hoška, tomu však jeden ze zadáků skluzem vypíchl míč. Ten se dostal k Braunovi, který pohotovým volejem trefil jen soupeře. Tlak domácích přinesl ovoce ve 21. minutě. Mužík po rohovém kopu našel v šestnáctce Tůmu a po jeho pěkné střele k tyči šla Jiskra do vedení – 1:0.

Hosté pak vyrovnali hru a z první větší příležitosti po rohu i skóre, když se Hynešova střela odrazila ke Kubíkovi a ten zblízka usměrnil míč za Pavlíkova záda – 1:1. Ve 41. minutě hostující Jindráček v souboji fauloval Roubala, a protože to bylo v pokutovém území, nařídil sudí Šedivka penaltu. Zaťko sice vystihl směr, ale na Mužíkovu přízemní řízenou střelu´ byl krátký – 2:1. Branka domácí nakopla, kapitán Jiskry mohl v závěru vedení ještě navýšit, když se po výkopu míče zmocnil Hošek, a centrem našel Mužíka. Jenže jeho volej z 15 metrů těsně minul chomutovskou branku.

Domažličtí pokračovali v aktivn hře i po přestávce. Hned v úvodu měli šanci Hošek, po něm do gólmana hlavičkoval Bauer. Tvrdou ránou Zaťka prověřil Braun a v 55. minutě také Došlý. Rostoucí tlak pak Jiskře vynesl tři góly během deseti minut. Vše začalo v 57. minutě, kdy Mužíkovu střelu z úhlu stačil Zaťko vyrazit, ale do zkoprnělé obrany z protější strany šestnáctky vletěl Došlý a nekompromisně zakončil – 3:1.

Když se v 64. minutě Braunův tečovaný centr dostal k nehlídanému Hoškovi, bylo to po hlavičce – 4:1. Hosté kontrovali akcí Hyneše, ale jeho pokus z těžkého úhlu zneškodnil Pavlík pádem pod nohy. Fanoušky vzívaný ´bůr´ přinesla 67. minuta. Roubal zatáhl míč, oslovil nabíhajícího Hoška a ten z malého vápna skóroval – 5:1.

Po této kanonádě domácí ubrali, prostřídali, a hosté pět minut před koncem korigovali, když po jednom z centrů vznikl před brankou Jiskry velký závar. Pavlík sice dvakrát dokázal rukama nohama míč mířící do branky vyrazit, ale v nastalé tlačenici se nejrychleji zorientoval Boček, který nakonec hlavou dostal míč za brankovou čáru a snížil na 5:2. Stejným výsledkem zápas skončil, neboť Hoškova střela v závěru po Špírkově příhře skončila jen na tyči.

Jiskra Domažlice: Pavlík – Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta – Roubal (83. Bláha), Javorský (72. Špírek), Braun, Mužík (90. Tumpach), Došlý (76. Vojtko) – Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.
FC Chomutov: Zaťko – Hyneš, Bohata, Kubík, Haspra – Česlák, Klimeš, Kravar (73. Adjei), Stratil (69. Awuku) – Jindráček (58. Pikl), Boček. Trenér: Robert Vágner.
Branky: 21. Tůma, 41. Mužík z PK, 57. Došlý, 64. a 67. Hošek – 25. Kubík, 84. Boček.
HR: Šedivka – Drábek, Vodrážka. Delegát: Hamouz. ŽK: 1:3 (5. Tůma – 10. Haspra, 63. Hyneš, 82. Bohata). Diváků: 220.