„Dostali jsme tvrdou lekci z produktivity, hosté byli stoprocentní ve využívání příležitostí, vyhráli zaslouženě," prohodil po utkání kouč Klatov Jiří Jakš. „Naopak my jsme ani jednu z nabídnutých šancí neproměnili," lamentoval trenér. „Průběžně se na koncovku zaměřujeme, fotbal je o gólech. Na příští sezonu se ale musíme poohlédnout po střelci," zdůraznil Jakš.

Celek z Pošumaví podruhé v řadě nevsítil gól. „Zápas v Domažlicích nám nevyšel, nehráli jsme dobře hlavně ve druhé půli. Proti Vejprnicím jsme herně nepropadli, jenže jsme totálně selhali v koncovce," srovnává lodivod Klatov.

Od domácích se odvrátila i fotbalová štěstěna. „Při první brance se balon náhodně odrazil na nohu útočníka soupeře," popsal Paulovu trefu kouč Klatov. „Výsledek je pro nás krutý, ale soupeři gratuluji," řekl sportovně Jakš.

V táboře vítězů panovala spokojenost. „Kluci odčinili špatný pohárový výkon. Vzali si k srdci určité věci a mužstvo začalo opět šlapat. Jsem spokojený s výsledkem i herní stránkou," komentoval trenér Vejprnic Milan Dejmek. „Hráči opět ukázali chuť bojovat, předváděli agresivní fotbal," těšilo bývalého kouče Jiskry Domažlice.

V loňské sezoně Vejprnice na hřištích soupeřů tápaly, letos je situace diametrálně odlišná. 3:0, 3:0, 5:0. 2:2 a 5:0, tak vypadá impozantní jarní série Dejmkovy družiny.

„Mužstvo si muselo sednout, už druhý rok po sobě jsme udrželi kádr pohromadě. Hráči o sobě vědí, mají už zafixované určité automatismy, které jsou pro úspěch klíčové," glosuje trenér Vejprnic Milan Dejmek.