VÁCLAV TAUER

Jiskra Domažlice – 1. FC Karlovy Vary 1:0 (0:0)
Už ve 4. minutě po centru Leitla a hlavičce Dvořáka odvracel hostující brankář Krbeček pohromu, takže nic nenasvědčoval, že Střelnice nakonec prožije jedenadevadesát minut nervů.

Domácí byli celý první poločas aktivnější, ale kromě úvodní hlavičky Dvořáka branku hostujících vážněji neohrozili. Hosté toho vůči Ticháčkovi v brance Jiskry předvedli ještě méně. Ve 22. minutě se sice Došlý dral do brejku, ale stoper Chodů Bauer mu dal hned v zárodku šance důrazně najevo, kdo je na Střelnici pánem. O tři minuty později Došlý vystihl Javorského příliš malou domů, ale Ticháček byl z branky včas. Na druhé straně zaměstnávali obranu soupeře Leitl s Petráčkem, ale druhý jmenovaný často promarnil šanci zasekávačkou a hostující obrana už pak stačila zasáhnout. V závěru poločasu potěšil fotbalového fanouška domácí Kasýk, když u rohového praporku obelstil Bendu a pronikl do šestnáctky hostů, kde jej Blažek hodně nevybíravě zastavil. Ale penalta se nekonala.

Druhé dějství už tak jednoznačně pro Jiskru nevyznělo. Svěřenci trenéra Purkarta sice opět začali aktivně, ale postupem času se hra vyrovnala. S přibývajícím časem chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svoji stranu, takže se hrálo nahoru dolů, avšak bez výraznějších šancí. Diváky na hlavní tribuně tak po hodině hry potěšil fotbalovou ekvilibristikou alespoň Pyrka, když efektně přešel přes soupeře. Ustál i souboj s dalším soupeřem, jenže sudí výhodu neponechal a rodící se šanci zastavil. O chvíli později domažlický brankář Ticháček chytil trestný kop Kobylíka a dlouhým výkopem poslal do šance Leitla. Než ale domažlický štírek stačil skákavý balon usměrnit do branky, dostihl jej jeden z obránců a poté do něj vletěl i brankář. Čtvrthodinu před koncem pronikl po straně karlovarský Ivasko, ale Ticháček jeho střelu ze 14 metrů z úhlu vyrazil.

V 78. minutě už diváci zvedali ruce, jenže Leitl ve skluzu na centrovaný míč na malém vápně nedosáhl. Domácí tlačili, nakonec ale sami málem inkasovali, když rychlý protiútok Varů zastavil odpískaný ofsajd. Když už se všichni smiřovali s nicneřešící dělbou bodů, vyhrál v 90. minutě Braun po trestném kopu hlavičkový souboj, Bezděk posunul na Bártu a ten procedil míč kolem pravé tyče do branky Varů – 1:0. Po rozehrání sudí Benedikt utkání ukončil, čímž výrazně zkrátil původně avizované pětiminutové nastavení. Proto opouštěl hřiště obklopen hroznem rozezlených hostů, kteří zapomněli, co se dělo na podzim u nich ve Dvorech, a chtěli si se sudím vše vyříkat.

Ohlasy po utkání

Prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček: „Ukazuje se, jak těžká soutěž třetí liga je. Je vyrovnaná, nemá vyloženého favorita. Víme, že my nemáme dostatečně široký kádr, navíc jsme zraněním Mužíka oslabeni na klíčovém postu, také Javorský byl zraněný a hraje se sebezapřením stejně jako Braun. Je to vidět, hrajeme nervózně, bojíme se o výsledek. Dokonce bych řekl, že jsme zahráli lépe venku, výhra v Čáslavi, v Zápech. Ani v Králově Dvoře jsme nehráli špatně. Dnes to bylo o jednom gólu. Před zápasem jsem říkal, že to tam musíme dotlačit třeba kolenem, nakonec jsme vyhráli gólem z 90. minuty. Sestoupit nechce nikdo, Karlovy Vary přijely posíleny o šest hráčů z širšího kádru druholigového Sokolova, výhra by pro ně byla šancí na záchranu. I pro nás jsou to důležité body, avšak rozhodnuto ještě nic není. Víme, že Roudnice vyhrála v Převýšově, konec soutěže ještě může být plný překvapivých výsledků, jak to v českém fotbale někdy bývá. Ale jsem optimista, vloni jsme měli dobrý závěr a máme příznivý los."

Domažlice: Ticháček – Bauer, Dvořák (57. Bezděk), Braun, Petráček (89. J. Šot), Bárta, Leitl, Javorský, M. Pyrka, Kasýk (57. D. Pyrka), Pokrovskij (83. Vojtko). Trenér: Stanislav Purkart.
Karlovy Vary: Krbeček – Blažek, Tůma, Hruška, Tuhela, Benda (84. Plechatý), Ivasko, Nerad, Došlý (78. Hudec), Kobylík, Geňo. Trenér: Pavel Medynský.
Branka: 90+1. Bárta. ŽK: 1:3. HR: Benedikt – Němec, Kouba. Diváků: 200.