Ivan Trojan, jemuž je letos v červnu padesát let, pozval na oslavu svých narozenin do Krchleb opět řadu známých osobností, a to nejen z řad bývalých internacionálů a slavných herců.

Karel Poborský přijede letos do Krchleb poprvé. Po letech se na trávníku má ukázat třeba režisér David Ondříček nebo David Novotný. V mužstvu FC Pražský nářez ale nebudou chybět ani další bývalí ligoví hráči, jako např. Pavel Hoftych, Karel Rada, Marek Nikl, nebo naopak vynikající herci – fotbalisté, Jakub Štáfek, Honza Jiráň, Vojta Dyk a další. Chybět nebude ani Robert Záruba nebo David Kozohorský. Účast potvrdil také herec Leoš Noha, kterého známe z kultovního seriálu Okresní přebor jako Áďu Větvičku. Toho jsme ve zmíněném seriálu moc na hřišti neviděli, tak snad v Krchlebech předvede, co v něm vězí.

V rámci tohoto jubilejního zápasu se můžeme těšit i na mnohá překvapení a na mnoho známých osobností jak na hřišti, tak i v řadách diváků. Vojta Dyk třeba slíbil, že kromě toho, že odhalí, proč se rozpadl Nightwork, dá Krchlebákům i dva góly.
„Kritiku Ivana Trojana v kabině už nemůžu poslouchat, ty dva banány je prostě povinnost. Dám mu to jako dárek k narozeninám," slibuje Vojta Dyk.

Utkání bude řídit známý šoumen, bývalý mezinárodní rozhodčí, „knírač Paša" Pavlín Jirků. Toho se budou moci skalní fanoušci Slávie zeptat, jak to bylo tenkrát v derby se Spartou na podzim v roce 1995, kdy údajně „Paša" neodpískal 2 jasné penalty.

Pikantní bude, že se na hřišti objeví právě Karel Poborský, na něhož Paša ve zmíněném derby neodpískal jasnou penaltu, a Slávie, ač byla lepší, prohrála. Otázkou zůstává, zda mu to bude chtít Pavlín Jirků v Krchlebech vykompenzovat.

Krchlebáci tuší problém, a tak neponechávají nic náhodě. Stará garda tvrdě trénuje a také posiluje. „Nakoupili jsme 3 fungl nové hráče, každý z nás má také individuální tréninkový plán a co se týče průběhu hry, jsme připraveni na všechny varianty. Tedy i na to, že rozhodčí bude připískávat Pražákům. Připravili jsme proto jako úplatek extra vymazlený krchlebský koláč a pevně věříme, že arbitr bude naopak pískat pro nás. Bez toho se totiž dneska žádné fotbalové utkání nedá vyhrát," řekl nám kapitán mužstva staŠ Krchlebský samet Luboš Liška Fox. Jak to ale bude letos v Krchlebech doopravdy, se můžeme jen dohadovat.

Pochopitelně, že diváci mohou očekávat při tomto utkání i další milá překvapení, a to nejen na hřišti, ale i mimo ně. Spekuluje se například o tom, že Bára Basiková a Vojta Dyk chystají premiérový pěvecký duet nebo že se do utkání zapojí i vybraní diváci. Co bude nakonec pravda a co jen fámy, se můžete osobně přesvědčit v sobotu v Krchlebech. ⋌(ll)