„Po dlouhé době jsem se opět vrátil do divizního kolotoče. První utkání mi tak výrazně napoví, co se tady změnilo. Navíc je to s vedoucím Benešovem, který ještě neprohrál," říká k úvodnímu utkání jara tachovský kouč Zdeněk Slowik.

Tachovští se navíc budou muset obejít proti Středočechům bez svého střelce Kovaříka. „Chybět nám bude Kovařík, jenž je dlouhodobě zraněný a právě se zotavuje po operaci. Otazník visí ještě nad Stružkou, který je po viróze, ale měl by být připraven," vypočítává ztráty v sestavě trenér Tachova.

Premiéru na lavičce plzeňské Doubravky si o víkendu odbude také zkušený lodivod Zdeněk Michálek. Senco narazí v sobotu doma na rezervu Táborska, která se nachází přesně ve středu tabulky na 8. místě. „Táborsko má hodně širokou základnu a my tak pořádně nevíme, v jaké sestavě přijede. Určitě ale budeme chtít před našimi fanoušky uspět," říká odhodlaně trenér Senca Zdeněk Michálek.
„Nastoupit nebude moci kvůli zranění Panuška. Ohledně startu Filipce padne rozhodnutí teprve po předzápasovém tréninku," dodává nový kouč Doubravky.

Čtvrté Rokycany cestují o víkendu do Prahy, kde změří síly se Zličínem, jenž se pohybuje v dolních patrech divizní tabulky.

Na západočeské derby se mohou těšit fanoušci v Sušici, kde domácí tým pod vedením trenéra Jana Staňka vyzve Hvězdu Cheb.
„Měl bych mít k dispozici kompletní kádr. Cílem je určitě zisk tří bodů, ale záležet bude především na tom, jak kdo během zimní pauzy potrénoval," vysvětluje kouč Sušice Jan Staněk.

Poslední Dynamo nečeká v sobotu taktéž žádný jednoduchý soupeř. Do Plzně přijedou totiž fotbalisté Českého Krumlova, kteří se po podzimu usadili na pěkné páté příčce.

Program 16. kola divize: Hořovicko – Čížová (SO 14.30), Zličín – Rokycany (SO 10.30, rozhodčí Novák, UMT), Jindřichův Hradec – Nová Ves (NE 14.30, hř. Vajgar), Sušice – Hvězda Cheb (SO 14.30, Rejžek, UMT), Doubravka – Táborsko B (SO 14.30, Teuber, UMT), Tachov – Benešov (SO 14.30, Kříž), Dynamo ZČE Plzeň – Český Krumlov (SO 10.15, Růžička), Písek – Milevsko (SO 10.15, UMT).