Pocinovice – O víkendu začala jarní část sezony také pro účastníky IV. třídy. Na úvod se utkali fotbalisté rezervy Pocinovic a Sokola Srby.

10.4.2014

Fotbal - ilustrační snímek.Foto: Deník

Pocinovice B – Srby 1:5 (1:4)
Od začátku se hrálo nahoru dolů. Ve 3. minutě měl příležitost domácí Formánek, který sám před brankářem netrefil balon centrovaný z prava Copákem ml. Pak to z dálky zkoušeli hosté, jenže neuspěli. Až v 15. minutě vystřelil Ouřada, domácí brankář balon vyrazil před sebe a Brejcha z dorážky otevřel skóre – 0:1.

Vyrovnáno bylo za dvě minuty. Po špatném odkopu srbského brankáře se dostal k míči Copák ml. a sólo zakončil přesně k tyči – 1:1. Ve 22. minutě se k rozehrání volného kopu postavil hostující Frei a posadil míč na hlavu Seckého, který nedal Pavlíkovi v bráně Pocinovic šanci – 1:2. Za další čtyři minuty bylo s domácími ještě hůř. Po samostatné akci zvýšil na 1:3 opět Secký. Tříbrankové vedení Sokolu Srby zařídil po pohledné akci a krásném prostrčení míče mezi obránci Reithar, který pronikl až před Pavlíka a poslal balon přesně k tyči – 1:4. V tu chvíli bylo na hřišti jedno mužstvo a domácí čekali na osvobozující hvizd rozhodčího, aby mohli během patnáctiminutové pauzy nabrat síly na druhý poločas.

Ten opět lépe začali domácí, jenže střely zpoza šestnáctky byly nepřesné či slabé. Když už si vypracovali šanci, tak chyběla finální přihrávka. Pak se hrálo mezi šestnáctkami s nepřesnostmi na obou stranách. Hosté to zkoušeli několikrát po levé straně, ale domácí obránci vždy míč odvrátili nebo slabé střely pochytal brankář. V 70. minutě se pocinovický Bočan st. dostal s míčem až do vápna, v souboji upadl a dožadoval se penalty. Hra na Limberského v podání známého fanouška Sparty nechala rozhodčího Pivoňku klidným a simulování odměnil žlutou kartou. V 79. minutě se opět měnilo skóre v neprospěch domácích, když na centr Malého ze strany vyskočil Secký a završil hattrick – 1:5. Poslední tečku mohli udělat domácí, jenže přímý volný kop mířil vysoko nad branku střeženou Sazamou. ⋌(jsch)

Pocinovice B: Pavlík – Wiesner (Beneš), Květoň (Dopirák), Bočan ml., Kohout, Jakuš, Formánek (Jehlík), Bočan st., Jakuš L. (Štaubr), Paleček (Toman), Copák ml.
Srby: Sazama – Malý, Reithar, Frei, Vokáč, Hrubý, Vikoň, Ouřada, Antoš, Secký (Kubizňák), Brejcha (Pelikán).
HR: Pivoňka. ŽK: 3:3. Diváků: 60.

10.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.