Sokol Osvračín B – SK Luženice 2:1 (1:0)
Vstup do utkání se podstatně lépe povedl osvračínským, kteří se dostávali do nebezpečných šancí. Brankou však skončila až kombinační akce, na jejíž konci byl Pavlík, který tak poslal domácí do vedení – 1:0. Luženice po velkém náporu v úvodu přeskupily obranu a hráči Osvračína tak hrozili především střelami z dálky nebo brejky. Na druhé straně se do několika nadějných šancí dostal Stauber, ani jedna z jeho střel se však nevešla mezi tři tyče.

Do druhého poločasu šel Osvračín s cílem hlavně neinkasovat a případně navýšit svůj náskok. To se mu ovšem příliš nedařilo a hosté z Luženic začali být stále nebezpečnější. Po několika standardních situacích a rostoucím tlaku dokázal Mareš po závaru vyrovnat chytrou střelou na zadní tyč – 1:1.

Po inkasovaném gólu se Osvračín konečně probral a začal být opět nebezpečný směrem dopředu. Hra se přelévala ze strany na stranu a nabízela tak atraktivní podívanou podpořenou emocemi ze strany především luženických hráčů. V závěru zápasu však Osvračín dokázal strhnout výsledek na svou stranu po parádní akci, za kterou by se nemusely stydět ani celky z vyšších tříd. Po ukázkovém ´ťukesu´ mezi obránci Luženic se prosadil Kouba – 2:1.

Domácí nechtěli opakovat kolaps z předešlého zápasu ve Staňkově, proto se v posledních minutách utkání zaměřili především na defenzivu. Těsné vedení 2:1 se jim podařilo uhájit, a tak po třech remízách a následných prohrách na penalty mohli opět slavit vítězství.

Fotbalový víkend se v Osvračíně povedl, protože naplno bodovat dokázalo v sobotu také ´áčko´, které si po dvou brankách Janky a jedné Duchoně poradilo ve II. třídě okresního přeboru s Dynamem Bukovec 3:0.⋌Autor: Tomáš Muchna

Ohlasy po utkání:

Trenér Jiří Beňka, Osvračín B: „Do utkání jsme šli s tím, že chceme po třech remízách naplno bodovat. Věděli jsme ale, že jsou Luženice na jaře dost silné. Nás trápí proměňování šancí, kterých si vytvoříme bezpočet, ale brána je pro nás začarovaná. Proto jsme se snažili hrát po lajnách s centry do vápna. V první půli jsme předvedli náš nejlepší výkon na jaře. Až na pár výjimek byla hra v naší režii, hráli jsme aktivně a ve velké rychlosti. Povedlo se nám jít brzy do vedení a dále jsme si udržovali převahu. O přestávce jsme si sice řekli, že na tento výkon navážeme, bohužel jsme ustoupili od naší hry a soupeř vyrovnal. Náš zmar pokračoval, sice jsme měli pár náznaků rychlé akce, ale sami jsme se připravovali o balon. Naštěstí jsme se po pěkné akci ujali znovu vedení a nakonec získali tři body, i když to byly nervy až do konce. Chtěl bych hráčům poděkovat a přál bych si, aby nám vydržela hra z první půle i v dalších zápasech. Nervů na lavičce už bylo dost!" 

Osvračín B: Skala, Štengl (55. Duchoň), Lorenc, Muchna, Halama, Mandlík (46. Lahvička), Rakowski, Wanke, Pavlík, Palenčár, Kouba (80. Nauš).
Branky: Pavlík, Kouba – Mareš. ŽK: 3:4 ČK: 0:0 HR: Kuzma. Diváků: 45.