Klenčí B – Oplotec 1:0 (0:0)
Počasí fotbalu přálo a domácí Spartak pod vedením Miroslava Nováka nastoupil s vervou. Hned po rozehrání zápasu domácím Hojdou a Janem Mifkem převzala rezerva Klenčí iniciativu. Už v 1. minutě střílel Miroslav Hojda z voleje bez přípravy těsně vedle konstrukce branky Oplotce. Vzápětí se v šanci otevřít skóre ocitl opět Hojda. Tentokrát jeho střelu tečoval oplotecký obránce a míč jen označkoval břevno. Gól na noze měl i Tomáš Macht. Ten využil příležitost, když po rozehraném rohovém kopu střílel Hojda a Macht tečoval odražený míč, jenže Daniel Dietr bránu Sedmihoří Oplotec uhájil.

Šance přicházely i ze standardních situací. Poté, co byl zastaven v rozporu s pravidly Jan Mifek, si míč na přímý kop připravil Pavol Hálek. Pěkná, prudká střela ale Dietra nepřekvapila a branka nepadla. Ve 35. minutě pozornost Jana Sokola v bráně domácího celku vyzkoušeli i hosté. Tehdy přišla první střela na bránu Klenčí z kopaček oploteckých hráčů. Peteřík hlavičkoval do pokutového území, kde z voleje pálil Michal Šimon. Jeho střele ale chybělo pár centimetrů a rozehrávalo se odkopem od brány Klenčí. Přehodit brankáře na druhé straně hrací plochy se pokusil nadějný Michal Čipera. Na jeho dloubák ale Dietr dosáhl konci prstů a nasměroval míč nad břevno. Skóre se neměnilo. Minutu před koncem poločasu ještě Sokola pozlobil oplotecký Peteřík. Ten střílel poté, co Václav Svoboda rozehrál k jeho nohám rohový kop. Ani tentokrát Jan Sokol nepodlehl a mužstva se rozešla k patnáctiminutové přestávce s nerozhodným výsledkem.

Do druhého poločasu domácí borci očividně s úbytkem sil polevili a zápas se vyrovnal. Hra se přenášela z jedné strany na druhou a nebylo možné hádat, kdo se bude první radovat z rozvlnění sítě za zády jednoho z gólmanů. Zlom přišel v 75. minutě, kdy se prosadil Vladislav Zábranský, který nastoupil po střídání Jana Mifka. Jeho střela poslala domácí mužstvo do těsného vedení – 1:0. V samém závěru zápasu mohl ještě výhru podtrhnout kapitán klenečského celku Miroslav Pajma. Střelu ale zastavilo břevno brankové konstrukce. Po devadesáti minutách si mohli domácí oddychnout a připsat si na své konto důležité tři body.

Příští týden čeká Spartak Klenčí B cesta do Hostouně a Oplotec přivítá na svém stadionu zástupce Tatranu Chodov B.
„Po dnešním utkání jsme samozřejmě rádi za zisk tří bodů. Nicméně s posledním celkem okresní tabulky jsem čekal jistější výkon. Do poslední minuty jsme se museli bát o výsledek," řekl po zápase vedoucí klenečského celku Miroslav Novák. ⋌(kru)

Spartak Klenčí B: Sokol – Pajma, Hejda, Čipera, Mifek Zdeněk, Hafner, Macht, Hálek. Maslen, Hojda, Mifek Jan, Radič, Malár, Zábranský, Diviš, Punčochář.
Sedmihoří Oplotec: Dietr – Šimon, Mašát, Tengler, Trhlík, Sušický, Oberajtr, Peteřík, Bultas, Svoboda, Kuzma.