Kde se vzala přezdívka Maňas?
„Tu jsem získal po otci, kterému říkali Maňásek. Oba jsme totiž vzrůstem malí. Moji spoluhráči mě ale přejmenovali na Maňas, protože je to kratší."

Rezerva Meclova každoročně atakuje postupové příčky IV. třídy. Na podzim jste porazili Srby, Osvračín B a deklasovali Bernartice. Proč už nepostoupíte?
„Proč nepostoupíme? Asi ještě nejsme zralí hrát III. třídu a nejsme na to připraveni. Ale myslím, že jako mančaft máme na víc."

Určitě máte představu o síle týmů ve vyšší III. třídě. Na jaké místo tabulky byste s béčkem Meclova podle vás měli?
„Myslím si, že bychom ve vyšší soutěži hráli v pohodě střed tabulky, ale máme trochu problém, když se nám sejdou zápasy s naším ´áčkem´, pak máme nedostatek lidí, protože prioritou je samozřejmě ´áčko´."

Na podzim jste prohráli se Zahořany a hned poté se Staňkovem. Co bylo příčinou těchto zatím jediných proher sezony?
„Jak už jsem řekl, když se nám sejdou zápasy s naším A – týmem, tak je problém dát lidi dohromady. To je asi také příčina našich proher. Když jsme v plné síle, myslím, že máme na špičku III. třídy."

V tabulce střelců předvádíte se spoluhráčem Pavlem Malíkem dostihy. Vnímáte to, že jste dali oba stejně branek a soupeříte spolu? Není to vidět v zakončení? Myslím tím, jestli nejste oba sobečtí.
„Ne, myslím že ne. Samozřejmě v kabině ta rivalita je, ale na hřišti jedeme jako tým a jestli gól dám já nebo Pavel, nebo nikdo další, je úplně jedno. Hlavně že máme body, to je nejdůležitější."

Jste Hráčem měsíce projektu Gambrinus a FAČR Kopeme za fotbal. Kluby, které se do tohoto projektu zapojí, dostávají zdarma sady dresů, ale i další věci. Co si o takové podpoře fotbalu na venkově myslíte?
„Je super, že něco takového existuje i v nižších soutěžích. Z nás už prvoligové hvězdy nebudou, tak alespoň nějaká útěcha od Gambrinusu. Děkujeme!"

Součástí tohohle projektu je i soutěž, ve které za vítězi jezdí trenéři z první ligy nebo se jezdí na VIP návštěvy prvoligových klubů. Kdybyste měl možnost si vybrat, kterého trenéra byste na tréninku Meclova viděl nejraději a proč? A který stadion byste si rád prohlédl?
„I když jsem fanoušek Viktorie Plzeň, kdybych si mohl vybrat trenéra pro trénink Meclova, byl by to Vítězslav Lavička. A rád bych si prohlédl stadion Sparty, protože to je momentálně nejlepší tým v České republice. Třeba bychom něco pochytili od ligových mistrů. Tímto Spartě gratuluji k zisku titulu…"