Podzimní část pro ně skončila fiaskem. Fotbalisté Stodu v první polovině krajského přeboru tápali, s vizitkou nejhůře střílejícího týmu a s druhou nejpropustnější defenzivou spadli až na dno tabulky. V zimě však generalita nezahálela. Přišel kouč Stanislav Kamarýt, do branky staronová posila Lukáš Janča, ale především útočné eso. Po návratu z Německa oblékl dres Slavoje Stod Tomáš Tlustý.
Vyhlášený kanonýr absolvoval s týmem zimní přípravu, která naznačila, že záchrana soutěže nemusí být pro Stod sci-fi.

Můžete prozradit, proč jste se rozhodl pokračovat ve svojí kariéře právě v Stodě?
Rozhodujícím faktorem bylo, že ve Stodě mám spoustu kamarádů. Znám zdejší prostředí, navíc bydlím v nedalekém Holýšově, takže nebyl problém s kluky udržovat kontakt. S Martinem Jelínkem jsem navíc začínal s fotbalem tady ve Stodě, dlouhá léta jsem působil také s Vencou Kaasem nebo Romanem Snášelem. Právě proto jsem se rozhodl pro Stod, v Holýšově totiž nejsou podmínky úplně ideální.

V čem se hlavně liší německá soutěž od české?
V Německu jsem hrál nižší soutěž než tady, ale kvalita je tam podle mého názoru vyšší. Oblastní přebor u nás šel hrozně dolů. V Německu hráči neskutečně běhají, možná neumí fotbal jako někteří kluci v Česku, ale nasazení se nedá srovnávat.

Je pro vás tedy problém adaptovat se na tuzemské podmínky?
S tím by neměl být problém. Ale jak říkám, tady se hraje jiný styl fotbalu.

Na zimním turnaji v Doubravce se vám dařilo. Obsadili jste třetí místo a dokázali jste sehrát řadu povedených zápasů.
Zatím se nám daří, všichni máme zájem na záchraně krajského přeboru. V první řadě se nám musí vyhýbat zranění. Nemáme tak široký kádr, abychom nahradili tři čtyři fotbalisty. Zatím to šlape, mužstvo se ale musí ještě více sehrát.

Stod dlouhodobě žehrá na absenci koncového hráče, vy přicházíte s pověstí renomovaného kanonýra. Vnímáte tlak na svou osobu?
Nějaký tlak na mě určitě bude, ale myslím si, že gól dokážou dát i ostatní kluci. Navíc jsme v zimě získali posilu do branky v podobě Lukáše Janči, řady jsou vyrovnané. Věřím, že můžu strhnout ostatní a góly pak může dávat kdokoliv. Důležité je vyhrávat.

V 21. kole hostíte doma Holýšov. Cítíte zvýšenou motivaci?
Určitě to pro mě bude pikantní zápas, vždyť v Holýšově jsem strávil pár let. Navíc hrajeme doma, a pokud bude přát počasí, snad nás fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu. Bude to zvláštní zápas, ale teď jsem ve Stodě a chci s ním vyhrávat.