Čechie má poslední zápas s Vejprnice předehraný, prohrála jej stejně jako ten víkendový s Bolevcem. Přitom s Bolevcem vedla 1:0, nakonec ale musí skousnout vysokou porážku 1:4.

„Chtěli jsme se s krajským přeborem rozloučit vítězstvím, bohužel se nám to nepodařilo. Sehráli jsme smolný zápas – soupeře jsme měli pod kontrolou, ale nedali jsme góly," mrzelo hrajícího kouče Příkosic Jana Pletichu.

Bojovná parta z obce na Rokycansku postoupila společně se Stodem a během čtyř let v krajském přeboru patřila ke štikám soutěže.
Hned premiérovou sezonu uzavřela na výtečné páté příčce, v následujících sezonách se pohybovala v klidných vodách tabulky. „Bohužel se s tím musíme smířit. Po letech, kdy se v Příkosicích hrál krajský přebor, ale odcházíme se vztyčenou hlavou. Udělali jsme pro záchranu všechno," vzkazuje fanouškům Pleticha.

Příkosice šly ve své letošní derniéře do vedení, jenže Bolevec vytěžil z minima maximum. „Hosté se dostali za první půli dvakrát třikrát do našeho vápna, ale ranou z pětadvaceti metrů vyrovnali. Gólmanovi balon nešťastně skočil. Po přestávce jsme je zatlačili na půlku, ale po dvou laciných gólech bylo po zápase," kroutil hlavou kouč.

V závěru soutěže padla na mužstvo „deka", tříbodové vítězství zažila naposledy ve 
23. kole proti Horažďovicím.
Které ztráty Jana Pletichu nejvíce mrzí? „Chléb se lámal hned první zápas na jaře. Se Stodem jsme za stavu 2:1 měli šance zvýšit na 3:1, jenže z protiútoku jsme inkasovali a nakonec prohráli 2:3. Pak jsme smolně padli i v Lubech," přemítal lodivod.

Nehrozí Příkosicím, které táhli především zkušení borci Lisý s Papáčkem, po sestupu hráčský exodus? „Momentálně je to v jednání. Příštích čtrnáct dnů se bude v Příkosicích řešit co dál. Záleží na hráčích, jestli budou chtít zůstat a snažit vykopat krajský přebor zpátky," připustil tuto variantu Pleticha.