Slavoj Koloveč – Slavia Vejprnice
1./76 b – 2./59 b neděle 16:00 h
„V tomto utkání už o nic nejde. Jedeme si do Kolovče zahrát fotbal. Domácí jsou první, jasný favorit. Chceme, aby se diváci fotbalem bavili," říká k utkání trenér Vejprnic Milan Dejmek. Protože v Kolovči zřejmě právo na postup do divize nevyužijí, nabídku by měla dostat druhá Slavia. „Divize je finančně náročnější než ´kraj´, proto zůstáváme i další sezonu v krajském přeboru," dodává bývalý trenér Domažlic Milan Dejmek.

Jiskra Domažlice B – Chotíkov 1932
8/41 – 5/48 neděle 17:00 h
Benfika se ziskem dvou bodů v Rokycanech odpoutala od barážových vod a v neděli se může bavit fotbalem bez nervů. „Očekávám vyrovnaný zápas. Oba týmy už o nic nehrají, ale chceme Chotíkov porazit. Jsme v laufu a poslední domácí zápas budeme chtít vyhrát," uvedl k utkání obránce Benfiky Martin Šinál. V dresu Chotíkova působí dva bývalí hráči Jiskry Jiří Hartl a Patrik Hulina. Zajímalo nás, zda si na ně budou domácí dávat speciálně pozor? „Nejsem trenér, nevím, s jakou taktikou do zápasu nastoupíme. Samozřejmě o nich víme, ale nemyslím si, že jim budeme věnovat nějakou speciální pozornost," dodal Šinál. Zápas v Rokycanech se hodně vydařil postrachu novinářů, domažlickému mladíčkovi Martinu Buršíkovi. I jeho jsme se zeptali, jak podle něj bude vypadat utkání s Chotíkovem: „Jelikož už máme stoprocentní jistotu záchrany, tak můžeme hrát uvolněně. Doma budeme chtít určitě bodovat. Chotíkov je silný soupeř, ale když budeme hrát jako v předchozích utkáních, tak rozhodně máme šanci." Chotíkov se v minulém kole lehce vypořádal se sestupujícími Příkosicemi 5:0. Jak se těší na Domažlice, jsme zjišťovali u univerzála Jiřího Hartla: „Za Domažlice jsem odehrál sedmnáct let, takže se tam vždy těším, i když tam jedu jako soupeř. Máme Jiskře co oplácet, protože doma jsme s ní prohráli 1:3 i ´díky´ Davidu Kuželovi, který byl mezi oběma mužstvy rozdílovým hráčem. Ale fakt je, že i ostatní kluci hráli dobře. Sice už o nic nejde, ale jedeme do Domažlic vyhrát a doufám, že si odvezeme tři body." Podle Hartla se sestava Chotíkova stále mění a nevybavuje si, kdy odehráli tři zápasy za sebou ve stejném složení.

SKP Sport Rapid Plzeň – FK Holýšov
9/38 – 11/36 sobota 17:00 h
V tomto utkání jde o hodně. Oba soupeři jsou ohroženi baráží. Holýšovu se ve středeční dohrávce povedlo výhrou nad Příkosicemi 4:1 přeskočit v tabulce rezervu Rokycan a dostat se na 11. místo, které by mělo zaručovat klid bez baráže. Holýšovští budou postrádat zraněného Schambergera, který si už v letošním ročníku krajského přeboru nezahraje. Levička sice začal lehce trénovat, ale hrát ještě nebude. „Na Rapidu potřebujeme bodovat. Buď bod za remízu, a nebo ještě lepší vyhrát na penalty," kalkuluje sekretář FK Holýšov Petr Třeštík. Holýšov bude hodně zajímat výsledek utkání v Horažďovicích, kde bude hrát rezerva FC Rokycany. Rapid má 38 bodů a v případě prohry by si hodně zkomplikoval situaci. Rapid je v domácím prostředí silnější než na hřištích soupeřů, což potvrzuje i Třeštík. „U nich se hraje vždycky špatně, nebude to nic lehkého, musíme bojovat!" Za Rapid se k utkání vyjádřil asistent trenéra Myslivečka Radek Černický. „Do utkání nastoupíme kompletní. Bohužel jsme se dostali do situace, kdy musíme bodovat, a tři body nás zachrání od baráže. V domácích zápasech se nám s Holýšovem vždycky daří, tak věřím, že vyhrajeme. Jak jsme si to v posledních kolech pokazili, tak to teď musíme napravit, máme to ve svých rukou." Podle jeho dalších slov se o barážovém účastníku rozhodne mezi mužstvy Stodu, Rokycan B, Rapidu a Holýšova. ⋌(poj)