Rezervní tým Domažlic se na jaře ne a ne naladit na vítěznou vlnu. Kádr Benfiky, jak se domažlické záloze přezdívá, doznal během zimní přestávky několika změn, po kterých se mužstvu výsledkově nedaří.

Pouhé dva body za remízy s Nepomukem a Luby tak srazily celek do dolních pater tabulky krajského přeboru. V neděli čeká svěřence Vojtěcha Fořta zásadní bitva s Příkosicemi. „Rádi bychom naši neúspěšnou sérii protrhli," glosuje kouč Domažlic. Chodové drží před 22. kolem soutěže jedenáctou příčku, od Příkosic je však dělí pouhých pět bodů. „Bude to těžký zápas, Příkosičtí jsou na tom podobně špatně jako my, pro oba celky se jedná o existenční zápas," uvědomuje si Fořt.

„V zimě odešla řada opor, které na podzim tvořily osu týmu – Paluch, Ferra, Neumann, Jarina. Předpokládali jsme, že výkony nebudou stejné jako na podzim," přiznává lodivod, jak citelný byl exodus opor.

Benfiku sráží hlavně střelecká impotence, v jarních bojích vpálila soupeřům do sítě jen čtyři góly. „Máme problémy s koncovkou, hra nebyla špatná ani minulý týden v Kolovči, kde jsme po většinu zápasu hráli s favoritem mimimálně vyrovnanou partii. Zápas však ovlivnila penalta za stavu 2:3," říkal kouč s tím, že se před více než dvěma stovkami diváků nehrálo podle kolovečských not.

„Před tím s Luby jsme spálili velké množství šancí, oni udeřili z jediné," smutnil Fořt.

Domažlice potřebují zabrat, jaký recept na zotavení má tedy kouč? „Při tréninku potřebujeme hlavně navodit dobrou atmosféru, musíme zapracovat na psychice, otřepat se z porážek," uvažuje kouč.

O víkendu se strhne také bitva v Horažďovicích, kam zavítá lídr z Kolovče. Rozjetý celek z Pošumaví má po zimní přestávce formu jako hrom a brousí si zuby na skalp favorita.

Propad tabulkou chtějí zabrdit v Chotíkově, do cesty se jim ale postaví silný soupeř z Vejprnic.

Program 22. kola: Klatovy – Bolevec (SO 17.00, rozhodčí Štokl), Chotíkov – Vejprnice (SO 16.00, Janda), Horní Bříza – Přeštice (SO 17.00, Reznichenko), Rapid – Luby (SO 17.00, rozhodčí z Německa), Domažlice B – Příkosice (NE 17.00, Lhoták), Rokycany B – Stod (NE 17.00, Hodek), Holýšov – Nepomuk (NE 17.00, Klička), Horažďovice – Koloveč (NE 17.00, Langmajer).