Do I. A třídy sestupují z krajského přeboru přímo tři mužstva – poslední Příkosice, nováček z Nepomuku a Luby. Regionální rivaly, Holýšov a Stod, čeká nevyzpytatelná baráž. Mezi krajskou elitu se po roce probili hráči Horšovského Týna, Dynamo doprovodí z I. A třídy Rozvadov. Zruč a Černice se o místenku ve vyšší soutěži poperou v baráži.

I. A třídu opouští poslední čtyři celky soutěže – Spálené Poříčí, Mochtín, Chlumčany a Město Touškov, Chodský Újezd a Křimice budou svou příslušnost hájit v prolínací soutěži. Z původně plánovaných tří barážových bitev o I. A třídu se zřejmě uskuteční pouze dvě, protože podle slov předsedy STK PKFS Martina Drobného Čechie Příkosice nepřihlásí I. A třídu a zakopou si I. B. Do I. A třídy postupují Chodová Planá, Žichovice a Sokol Lhota, tedy vítězové svých skupin v I. B třídě, ze druhého místa tým s nejvyšším počtem bodů, což je Slavoj Mýto (účastník I. B třídy, skupiny C). O I. A třídu se budou bít také v baráži Postřekov a Pačejov.

Naopak I. B třídu opouští osm týmů (Heřmanova Huť, Mrákov, Losiná, Hradešice, Rapid B, Druztová, Dobřív a Holoubkov. Do baráže o udržení jdou Zbůch a Chrást, které se utkají s Merklínem (Plzeň-jih) a Volduchy (Rokycany). Přímý postup do I. B třídy si vybojovali všichni vítězové sedmi okresních přeborů – Košutka, Blovice, Plasy, Milavče, Chanovice, Mýto B a Bezdružice.

Baráže se losují dnes v 16.30 v sídle PKFS v Úslavské ulici. Podle zákulisních zpráv má Postřekov dostat v "losovačce" Chodský Újezd, Holýšov Černice. Uvidíme, nakolik se tato fáma zakládá na pravdě…