Soutěži vládla stejně jako před rokem exdivizní Koloveč, triumf slavila již pět kol před koncem. Suverénní vítěz, který má nárok na vstupenku do divize, však neprojevil o postup zájem. „V Kolovči se nebude hrát divize, na středeční schůzi se to rozhodlo. Do Prahy jsme na FAČR odeslali zprávu, že zůstáváme v krajském přeboru," vysvětil sekretář Kolovče Pavel Kruml.

Svou účast negovaly i Vejprnice, naopak z tábora Klatov zní optimismus. Klatovy skončí na třetím místě tabulky, v sobotu totiž zvládly těžký duel v Horní Bříze. „Myslím, že jsme byli fotbalovější a po zásluze zvítězili. Výhra se ale nerodila lehce, po dvou individuálních chybách jsme prohrávali," glosoval kouč Klatov Jiří Jakš.

Jak to tedy vypadá s případnou účastí fotbalistů Klatov v divizí? „Bude se čekat na vyjádření oddílů, klíčový termín je kolem 20. června, kdy se mužstva oficiálně písemně vyjádří a definitivně se rozhodne," říká kulantně trenér. „Šance žije. Mám také informace, že ostatní mužstva nejeví zájem. Ale zatím nepředbíhejme," dodává Jiří Jakš.

„Jednali jsme s vedením klubu o případných posilách, o rozpočtu. O divizi ale vážně uvažujeme," přiznává kouč Klatov.

Otazníky visely nad postupujícími i v loňském ročníku. Krajský přebor ovládla s pětibodovým náskokem Koloveč, která však účast v divizi odmítla. Podobně postupovaly kluby i v Horažďovicích, Klatovech, Chotíkově a Přešticích.

Do vyšší soutěže se tak podívala Sušice a plzeňské Dynamo ZČE.

V letošní sezoně se musí případný aspirant na postup vejít do první čtyřky, pokud by plány Klatov zkrachovaly, ve hře je ještě čtvrtý tým soutěže. Tím bude s největší pravděpodobností Horní Bříza.