FK Holýšov – FK Horažďovice 2:0 (2:0)
Domácí začali aktivně, než bys řekl sběrný dvůr, pustil se před 180 diváky do křížku s obránci soupeře mladý Vítek. Po pěti minutách hry domácí zahrávali rohový kop, u odraženého míče byl nejdříve Schamberger a střelou z první zamířil přesně na zadní tyč – 1:0. Radost z vedoucího gólu však vystřídala bolest ze zranění, kvůli němuž musel Schamberger ihned střídat a závěr sezony je v jeho případě ve hvězdách…

V 19. minutě se do nájezdu na branku Horažďovic dostal znovu Vítek, na poslední chvíli mu však míč ukopl obránce. Hosté mohli vyrovnat ve 33. minutě, ale to by musel jejich útočník před odkrytou brankou dosáhnout na centr. Čtyři minuty před ´masáže´ od trenérů v kabinách si domácí Vraštil zasekl míč, přihrál Šobrovi, který vymetl levou šibenici za Jandovými zády – 2:0.

Když bylo z druhého poločasu odehráno pět minut, připsal si důležitý zákrok domácí gólman Matas, který vyrazil střelu hostů na roh. Definitivní rozhodnutí měl na kopačce Vraštil, jenomže v 56. minutě trefil pouze tyč a přesně o dvacet minut později ve velké šanci trefil boční síť. V závěru zápasu se hra přelévala ze strany na stranu, ale branku už publikum nevidělo. A to ani v 84. minutě, kdy Vraštil postupoval na brankáře, ale v šanci jej pouze nastřelil.

Dnes, ve středu 4. června, Holýšovští sotva po pár dnech odpočinku hostí v dohrávce Příkosice. I tento duel, jehož výkop je v 18:00 hodin, musí vyhrát.

Holýšov: Matas – Tyr, Trhlík, Vrba, Vítek (75. Jeniš), Šobr, Majlát, Schamberger (12. Vraštil), Chvojka (58. Zarucki), Šimka, Lukáš. Trenér: J. Teršl mladší.
Horaždovice: Janda – M. Greger, Pintíř, Janouš (74. Vrzal), T. Greger, Šafanda, Vachuška, Melka (60. Nauš), Jůda, Kotrba, Forman. Trenér: Melka starší.
Nejlepší hráči: Šobr – T. Greger. HR: Křen. Bez karet. Diváků: 200. ⋌(zav)