Kraj: Koloveč těsně vyhrál derby z Holýšovem

Plzeňský kraj – Pětadvacátým kolem pokračoval fotbalový krajský přebor. Na Střelnici bylo k vidění osm gólů. Důležtou výhru nakonec slavila rezerva Jiskry, která i s pomocí hattricku Daniela Pyrky porazila plzeňský Rapid. Krajské derby v Kolovči vyhrál těsně domácí SLavoj.

12.5.2014

Z derby krajského přeboru v Kolovči, kde domácí Slavoj vyzval FK Holýšov.Foto: Deník/ Václav Tauer

Koloveč – Holýšov 1:0
Holýšov sahal na půdě lídra po senzaci, Koloveč se k výhře protrápil. „Zápas, kterému by slušela remíza. Lucák rozhodl ranou z dvaceti metrů, v 82. minutě lapil Fillinger Schambergerovi penaltu i následnou dorážku," vyzdvihl sekretář Kolovče Pavel Kruml.
Poločas: 0:0. Branka: 48. Lucák. Nejlepší hráči: Lucák – Majlát. Rozhodčí: Mazán. ŽK: 0:1. Diváci: 220.
Koloveč: P. Fillinger – Bukovský, Tesař, Lucák, Baxa (41. Pavlík), Černohorský, Šlajs, Šperl, M. Fillinger, Kadlec (68. Milota), T. Došek. Trenér: Hirschl.
Holýšov: Matas – Tyr, Hamerník (85. Šimka), Trhlík, Vrba (78. Kraus), Vítek, Šobr, Majlát, Schamberger (89. Jeniš), Zaruckij, Lukáš. Hrající trenér: Míčka.

Domažlice B – Rapid 5:3
Chodové zvládli přestřelku, hattrick dal Pyrka. „Celý zápas jsme byli o krok napřed, hráli jsme kombinačně, soupeř hrozil z brejků," glosoval domácí sekretář Petr Churý.
Poločas: 1:0. Branky: 25., 54. a 71. D. Pyrka, 83. Kohout, 87. Buršíák – 61. a 86. Čupalka z PK, 75. Švejda. Nejlepší hráči: D. Pyrka – Nový. Rozhodčí: König. ŽK: 2:2. Diváci: 50.
Domažlice B: Houdek – Kohout, Dirnbek, Waldmann, Vísner, Šot (90. Stróž), Šinál, Lešek, Hošek (46. Marič), D. Pyrka (82. Buršík), Bláha. Trenér: Fořt.
Rapid: Beke – Hodan (61. Morávek), Buček, Nový, Švejda, Čupalka, Harmády, Šimsa, Brabec, Netrh (78. Žák), Pubrle. Trenér: Mysliveček

Horaždovice – Klatovy 1:3
Králem Pošumaví jsou Klatovy. „Vyrobili jsme chyby v obraně, Kadlec i Sýkora šli sami na gólmana. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale Klatovy si asi výhru zasloužily," uznal vedoucí mužstva Horažďovic Richard Srb.
Poločas: 1:2. Branky: 37. Forman – 19. Kadlec z PK, 22. a 88. Sýkora. Nejlepší hráči: Forman – Kadlec. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 2:3. Diváci: 150.
Horaždovice: Janda – M. Greger, Janouškovec (85. T. Greger), Šafanda, Vrzal (45. Melka), Stulík, Jůda, Sova, Kotrba, Nauš, Forman. Trenér: Melka starší.
Klatovy: Lorenc – Štengl, Brož, D. Matějka, Rejthar (81. Harant) Janda, Mészáros, Procházka, Sýkora, Páleník, Kadlec (90. Dolanský). Trenér: Jakš.

Příkosice – H. Bříza 3:4
Mohutný finiš domácích nestačil. „První půli naše obrana prospala. Závěr sice patřil nám, jenže jsme vyrovnat nestihli," uvedla sekretářka Příkosic Jana Moulisová.
Poločas: 1:3. Branky: 41. Lisý, 80. Krajdl, 86. Komanec – 18. M. Chocholatý, 33. a 35. P. Chocholatý, 63. Paukner. Nejlepší hráči: Protivínský – P. Chocholatý. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 1:1. Diváci: 68.
Příkosice: Protivínský – Papáček, Pražák, Komanec, Jandoš (45. Vlček), Čada, Lisý, Kotnauer (60. Krajdl), Kohout, Mar. Jedlička, Spěváček. Hrající trenér: Pleticha.
H. Bříza: Liška – Šimice, Sedlecký, Rous, Zavadil, Netáhlo (83. Zeman), Paukner, M. Chocholatý, Frána, P. Chocholatý (67. Vrla), Mornštajn. Trenér: Michálek.

Přeštice – Chotíkov 0:2
Chotíkov udeřil po pauze. „Vyrovnané utkání, soupeři jsme výhru darovali zbytečnými chybami," hlesl vedoucí mužstva Přeštic Pavel Bočan.
Poločas: 0:0. Branky: 60. Puchmertl, 84. Lopata. Nejlepší hráči: Růžička – Koc. Rozhodčí: Klička. ŽK: 2:5. Diváci: 120.
Přeštice: Růžička – Gruszka, Duchek, Kováč, M. Bešta (80. Gerstner), Bouc, Trdlička, Zdeněk, Vacík (87. Turek), Lambor (72. Havlíček), P. Bešta. Trenér: Kraus.
Chotíkov: Šídlo – Hulina, Koc (89. Kluska), Puchmertl, Mar. Prais, Scheinherr, Lopata, Hartl, Pechler, Ábel, D. Míka. Trenér: Urbánek.

Stod – Vejprnice 3:1
Stod prohrával 0:1, ale nakonec Vejprnice sestřelil. „Zápas se nám povedl. Šancí moc nebylo, první tři góly padly ze standardek hlavou, Soupeři jsme toho moc nedovolili," prohlásil sekretář Stodu Petr Chlíbec.
Poločas: 1:1. Branky: 38. a 64. Snášel, 72. Kubina z PK – 35. Rada. Nejlepší hráči: Snášel – Dufek. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 1:3. ČK: 0:1. Diváci: 150.
Stod: Janča – Höffler, Brichcín, Snášel, Lukášek, Pešek, Kaas, Valachovič (60. Karlíček), Tlustý (90. Jelínek), Kubina, Bárta (86. Bilik). Trenér: Kamarýt.
Vejprnice: Dufek – Havránek, Sulek, Rada (87. Ufrémund), Černý, Hora, Lhotka, Kristl (73. Milota), Grätsch, Puhlovský, Paul (73. Kuhajda). Trenér: Dejmek.

Luby – Rokycany B 1:0
Luby přetlačily Rokycany. „Měli jsme více ze hry, gól jsme dali po pěkné akci. Hosté se v závěru zlepšili, ale výhru jsme i se štěstím uhájili," řekl sekretář Lubů Karel Křížek.
Poločas: 1:0. Branka: 29. Voráč. Nejlepší hráči: Koželuh – Tobrman. Rozhodčí: Burda. ŽK: 3:2 Diváci: 100.
Luby: Kalaš – Voráč (65. Šůs), Křížek (90. Bešta), Sýkora, Koželuh, Švátora (83. Voráček), Mlejnek, Čipera (73. Šnour), Turner, Pelouch, Pivoňka. Trenér: Bečka.
Rokycany B: Wohmuth – Feiferlík, Hlavsa, Klír (37. Kořínek), L. Procházka, Blecha, Tobrman, Bendl (46. Černý), L. Aubrecht, Cibulka (73. Dobiáš), P. Procházka. Trenér: Hudeček.

Nepomuk – Bolevec 2:0
V souboji nováčků se radoval Nepomuk, o důležité výhře rozhodl už do pauzy.
Poločas: 2:0. Branky: 5. J. Švec, 29. J. Kalabza. Nejlepší hráči: J. Švec – Krásl. Rozhodčí: Štökl. ŽK: 1:0. Diváci: 100.
Nepomuk: Wallenfels – Ticháček, J. Švec, Voráček, J. Viktora, Rous, Kozák, Vosyka (30. Janoch), Váňa, J. Kalabza, P. Kalabza (60. Panc). Hrající trenér: J. Viktora.
Bolevec: Krásl – Kučera (78. Körner), Humpál, Klečka, Dytrt, Bublík, Greif, Šanoba, Šnaider, Pelnář, Zítek (35. Velík). Trenér: Votípka.

16. M. Touškov⋌ 25  4 2 2 17 39:82 18

 I. A tř. – výsledky 25. kola: Horšovský Týn – Chlumčany 2:0 (Pinc, Tomáš Šindelář), Mochtín – Chodský Újezd 2:3 (za domácí J. Dolejš 2.), Žihle – Senco B 1:1 (PK: 4:5, Hora – Pavlíček), Spálené Poříčí – Rozvadov 2:2 (PK: 3:5, Fiala, Homolka – Janoušek, Kabourek), Zruč – Nýrsko 4:1 (Lauko 3, Nosek – Rubáš), Černice – Svéradice 7:1 (Stoilov 3, Forman 2, Mastný, Seman – Chaloupka), Staňkov – Nýřany 2:2 (PK: 1:3, Janka, Homolka – Cvachoušek, Z. Cink), Křimice – Město Touškov 4:1 (Kohout 2, Kovačič, Šváb – Šilhánek).

14. Mrákov⋌ 21  5 2 5  9 31:43 24

I. B tř. – výsledky 21. kola, skupina A: Mrákov – Stříbro 1:1 (PK: 4:2, Růžek – Měkulovský), Heřmanova Huť – Chodová Planá 3:2 (Lako, Vyskočil, vlastní – Chval, Ovčačik), Tachov B – Kdyně 1:2 (Šárka – Džugar, Šmejkal), Postřekov – Přimda 1:2 (Landrgot – Krýsl, Ledvina), Klenčí – Koloveč B 2:1 (Čipera, Čech – Duchoň), Zbůch – Tlumačov 4:1 (Schejbal 2, Šindelář 2 – Minařík), Dlouhý Újezd – Meclov 5:2 (Hana, Bučan, Mrenka, Cejnovský, vlastní – Venušík, Pačesný).

14. Rapid Plzeň B⋌ 21  7 1 1 12 35:51 24

Skupina B: Žichovice – Přeštice B 1:1 (PK: 4:5, Beneš – Havlíček), Pačejov – Rapid B 4:1 (Kubáň 2, Cikán, Ticháček – Hlaváč), Tatran Dlouhá Ves – Sokol Štěnovice 3:1 (Bažek, Kulhánek, Pendl – Papež), Sokol Měčín – Strážov 0:2 (Hosnedl, Kološ), Sokol Hradešice – Starý Smolivec 3:1 (Hlaváč 2, Kodýtek – Procházka), Žákava – Sokol Losiná 2:0 (Silovský 2), Starý Plzenec – Horažďovice B 4:1 (Drahobecký, Fuja, Menšík, Směšný – vlastní).

14. Sokol Dobřív⋌ 21  1 2 4 14 26:57 11

Skupina C: Spartak Chrást – Bohemia Kaznějov 1:4 (Kroc – Vinkler 2, Fedorco, Vondráček), Hrádek – Lhota 0:5 (M. Čížek 3, D. Čížek, Černý), Tlučná – Holoubkov 2:0 (Nachtmann, Žitek), Zbiroh – ZČE B 1:0 (Marchal), Radnice – Slavoj Mýto 1:3 (Toman – Hatina, Hereit, Kříž), Sokol Druztová – Sokol Dobřív 2:2 (PK: 7:6, Jirka 2 – Malkus 2), Sokol Kralovice – Sokol Raková 0:0 (PK: 4:1).