FK Kolín - Domažlice 3:0

„Skutečnost byla taková, že to mohlo dopadnout na obě strany. My jsme totiž nezačali úplně nejlíp. Hned na začátku šli hosté sami na bránu, ale nás podržel Číža, stejně jako v celém utkání. Dneska chytal výborně, takže jemu patří největší poděkování z mužstva," uvedl trenér Kolína Radim Nečas.

Kolín neměl zrovna dobré vzpomínky na Domažlice. Ty ho již několikrát dokázaly obrat o body. V neděli se jim to ale nepovedlo. Ale neměly k tomu daleko. V průběhu zápasu se dostaly do několika nebezpečných závarů a do dvou výborných šancí. Již ve druhé minutě využil zaváhání domácí obrany Bezděk. Jeho průnik však zastavil gólman Čižinský. Ten se poté vyznamenal ještě za stavu 2:0, kdy se ho po pěkné akci snažil prostřelit Leitl, ale i v tomto případě byl „Číža" stoprocentní. Špičkou nohy vytěsnil míč na roh.

Kolín byl v koncovce daleko důraznější a úspěšnější. Jako první se trefil Nešpor, který byl po trestném kopu Michala Sedláčka na brankové čáře nejdůraznější. Těsně před odchodem do kabin mohl zvýšit vedení Jelínek, ale po Stejskalově centru trefil hlavou tyč. Domácí defenzivní štít měl dobrou možnost již v úvodu, kdy to po rohu Michala Sedláčka zkoušel z voleje, jeho pokus ale jen o milimetry minul bránu.

Nejhezčí akci si Kolíňáci nechali na 55. minutu. Stejskal obešel tři protihráče a ještě stačil přesně zakončit. Akce, která by určitě bodovala v televizních anketách.

Když pak Michálek střelou z hranice vápna přidal třetí gól, bylo o vítězi rozhodnuto. Rozdíl ve skóre mohl být nakonec vyšší, ale Jelínek neměl střelecký den. Při jeho další šanci skončil míč opět na tyči.

„Když jsme dali první gól, tak jsme se uklidnili. Měli jsme ještě spoustu standardních situací, které jsme ale neproměnili, třeba Jelínek měl čtyři loženky a dal dvě tyče. Výsledek vypadá jednoznačně, ale na hřišti to tak nebylo. Domažlice ukázaly, že mají svoji kvalitu," uznal Nečas.

Přestože Kolín jasně vyhrál, trenér našel i negativa. „Přechod do útoku byl špatný, nehráli nám křídla, vůbec nevyjížděli. Ve druhém poločase se to zlepšilo. Třeba akce Stejskala byla do tahu jeden na jednoho. Vlastně obešel tři protihráče a dal gól. To rozhodlo. Pak jsme tam měli ještě několik nedotažených akcí, kdy jsme třeba dvakrát trefili sami sebe na brankové čáře. Výsledek mohl být klidně vyšší, ale na druhou stranu se to mohlo vyvíjet i jinak," dodal.

Branky: 29. Nešpor, 55. Stejskal, 69. Michálek. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Braun, Leitl, Růžička (vš. D). Diváci: 230. Poločas: 1:0.

Kolín: Čižinský – Čapek (71. R. Biško), J. Biško, Šourek, Nešpor – Jelínek, Marek Sedláček – Michálek (76. Tvrzník), Michal Sedláček (88. Kafka), Stejskal (82. Fidrich) – Štoček (78. Horák)

Jiskra Domažlice: Ticháček – Pokrovskij, Vojtko, Bauer, Braun – Petráček, Bárta, Leitl, Bezděk – Pyrka Mateuzs Daniel, Růžička
Náhradníci: Pyrka Daniel Mateuzs – Kasýk, Dirnbek, Frei.