FK Staňkov – TJ Rozvadov 0:1 (0:1)
Hosté začali s větším zápalem. Po půlhodině však hra upadla v podprůměr a ´zvedla´ se až po silnější dešťové přeháňce a krupobití. Oba týmy měly po spršce na kluzkém povrchu ztíženou úlohu v kombinaci. Ve 35. minutě se do ojedinělé šance dostal domácí Homolka, ale na Bendu nevyzrál. O dvě minuty později se vyplatila důslednost hostujícímu Čížkovi. Doběhl zdánlivě ztracený míč a v souboji s Jánským pohodlně skóroval do prázné branky – 0:1.

Jak se později ukázalo, měla tato branka pro Rozvadov hodnotu tří bodů. Domácí se snažili o vyrovnání, žadonili dokonce o penaltu, ale mladý a nepřesný rozhodčí Mazanec nechal pokračovat ve hře.

Na začátku druhé půle domácí obrana zblokovala střely Žemličky a Viterny na hranici velkého vápna. V 51. minutě mohl navýšit rozvadovský náskok po pěkné akci Bronec. Jeho střelu však zlikvidoval Jánský. O pár minut později po trestném kopu Janky se domácí už už radovali, radost jim ale překazil vynikajícím zákrokem Benda, který míč vytěsnil na roh. A po jeho rozehrání ukázal svoje umění i podruhé, když důrazně vyboxoval do bezpečí. Dobře zahraný míč našel na půli Žemličku, který mohl jít do otevřené obrany Staňkova, ale jakoby se zalekl šance a ukvapeně míč ´odevzdal´ soupeři.

Domácí se ve snaze vyrovnat tlačili před šestnáctku hostů, ale chyběla přesnost a důraz v koncovce. Brožovi šanci zkazil včasným výběhem Benda v 80. minutě. I hosté mohli skórovat, ale Čížek trefil pouze Jánského nohy. V samotném závěru se dostal do šance kapitán hostů Kabourek, ale i on řešil možné přečíslení prachbídně. Poté rozhodčí ukončil zápas.

Ohlasy po utkání:

„Hrálo se na nerovném a nekvalitním terénu. Byl to těžký zápas s domácím celkem, který bojuje o záchranu. V prvním poločase jsme byli lepší v kombinaci, důraznější a rychlejší. Nedokázali jsme ale opět využít šance, některé jsme ani nezakončili. Gól jsme dali až po důrazném ataku ´Čiki´ Čížka. Druhý poločas byli domácí bojovnější, my jsme nedokázali využít tří přečíslení. Mužstvo ale musím pochválit. Dokázali jsme podruhé za sebou uhrát výsledek s nulou a výhrou si pojistit první místo v tabulce," zhodnotil duel hrající asistent trenéra Rozvadov Martin Bronec. ⋌(syk)