FC Dynamo H. Týn – S. Křimice 5:1 (2:0)
Nástup domácích byl raketový. Po rozehrání se dostali před branku Křimic, hosté odvrátili na roh a Starobova rozehrávka skončila na hlavě Tomáše Šindeláře, který poslal Dynamo do vedení – 1:0. Hosty, kteří nastoupili do utkání posíleni dosavadními úspěšnými výsledky velmi sebevědomě, však rychlá branka nesrazila do kolen. Naopak brankář Novák musel prokazovat svoje umění. První půlhodinu se tak hrál oboustranně kombinační fotbal bez vyložených příležitostí. Hosté byli ostřejší, což hlavní rozhodčí toleroval až do 27. minuty, kdy se poprvé zažlutilo. Ve 32. minutě hostující brankář se štěstím vyškrábl šanci Pince a ve 39. minutě při něm stálo opět štěstí. To když Falout vybojoval míč, prošel až k brankové čáře, kde obešel obránce a nacentroval na Šornu. Ten při zpracování zaváhal, a tak mu mohl míč odebrat hostující brankář. Ve 41. minutě se opakovala situace z první minuty. Staroba rozehrál rohový kop, tentokrát jej brankář vyboxoval nad sebe a padající balon poslal Doležal do branky, 2:0 pro Dynamo.

Druhý poločas se odehrál za drobného, ale stálého deště. Kluzký terén nijak nevadil domácím v jejich kombinační hře. ´Dynamáci´ drželi po většinu času míč na svých kopačkách a občas zahrozili. Například ve 47. minutě se Starobův centr odrazil od břevna. V 52. minutě při jednom ze sporadických útoků se hosté dostali až do pokutového území H. Týna. Ve skrumáži zahrál jeden z domácích hráčů rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Hostující Kovačič jej proměnil, i když brankář Novák si na míč doslova sáhl – 2:1. Kontaktní gól hostů nevyplašil domácí ke zbrklé snaze rozhodnout zápas. Klidná hra jim v dalších minutách vynesla solidní navýšení náskoku. Nejprve v 68. minutě Staroba dostal šanci ukázat svoji kopací techniku při realizaci volného přímého kopu. Ze vzdálenosti 20 metrů čekali všichni technickou střelu přes zeď do horního růžku. Starý lišák však našel skulinu a přízemní střelou zvýšil na 3:1 pro Dynamo. Když pak o deset minut později se ve skrumáži před brankou Křimic nejlépe zorientoval Pinc a zvýšil na 4:1, bylo rozhodnuto. Jednu z dalších kombinačních akcí domácích proměnil v 82.minutě Blacký, který krásnou střelou z levé strany na zadní tyč nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 5:1. Paradoxní je, že poslední vyloženou šanci měli v 86. minutě hosté, kdy jejich útočník postupoval sám na brankáře domácích, ten však výborně vykryl prostor a střela skončila mimo branku.

Domácí si vítězství plně zasloužili. Utkání, které hlavní rozhodčí řídil možná benevolentněji, než jak tomu terén dovoloval, skončilo bez zranění. Stínem však byla 75. minuta, kdy si hostující Kovačič vyšlápl na Starobu, který si ze zákroku odnesl ´koňara´.

Horšovský Týn čeká v příštím kole jediné okresní derby. V neděli 30. března zajíždí do Staňkova. Domácí budou jistě chtít odčinit krutou porážku z podzimní části soutěže, kdy si z H. Týna odvezli ´bůra´.⋌ (hf)

H. Týn: Novák – Šindelář R., Staroba, Bozděch (62. Černík), Šorna, Kordule, Doležal, Šindelář T. Pinc, Blacký, Falout. Trenér: Z. Staroba.
Křimice: Mudra – Kohout, Gambal, Kuneš, Rada (46. Šváb F.), Kovačič, Žilák, Novák, Šváb J., Zapomněl, Brousil. HR: König – Havránek, Mazanec. ŽK: 2:3. Diváků: 100.