Fotbalisté Staňkova přivezli důležité body

Chlumčany – Hráči FK Staňkov zajížděli k mistrovskému utkání v rámci 28. kola I. A třídy na horkou půdu Chlumčan, celku, jenž je ohrožen přímým sestupem do I. B třídy. Tréner Staňkova Kožíšek věděl, že jeho svěřence nečeká jednoduché utkání a hráče nabádal k zodpovědnému plnění taktických pokynů. Ve hře byly důležité body, pro Staňkov úspěch na hřišti Chlumčan představovalo takové umístění v tabulce, kterým by se zatím vyhnuli baráži o setrvání v I. A třídě.

7.6.2014

Fotbal - Ilustrační foto. Foto: Pavel Kacerovský

Chlumčany – Staňkov 0:2 (0:0)
Staňkovští nastoupili do utkání v sestavě, kdy byla vyztužena defenziva mužstva, údernou sílu představoval útočník Janka na hrotu, podporovaný Hermanem.

Byli to ale domácí hráči Chlumčan, kteří začali v duelu bývalých ´keramiků´ nebezpečně ohrožovat gólmana Regála, který skvěle nahradil nepřítomnou oporu v brance hostí Jánského. Až ´důrazné´ pokyny trenéra Kožíška a vysunutí Koriťáka na hrot k Jankovi měly za následek vyrovnanou hru s mírnou převahou Staňkova, který začal hrozit ze spousty rohových kopů a zahrávaných standardních situací, ovšem bez vstřelení kýženého vedoucího gólu. Poločas skončil remízou 0:0 a druhý začal náporem hráčů Staňkova, kteří měli od 50. minuty o jednoho hráče v poli navíc, jelikož byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí hráč Chlumčan. Radost Staňkova přišla v 56. minutě, kdy střílený přímý kop zpoza šetnáctky tečoval do sítě Chlumčan obránce Štverka – 0:1.

Ještě lépe mohlo být z několika brejkových situací, které však staňkovští trestuhodně zazdili, a nebýt reflexivního zákroku gólmana Regála, domácí v deseti vyrovnali na 1:1. V 70. minutě byl za ´řeči´ ze hřiště vykázán druhý hráč Chlumčan a Staňkov tuto výhodu proměnil v navýšení skore na 0:2 To si Koriťák pohrál po krásné přihrávce za obranu od Hermana s gólmanem Chlumčan a skóroval do prázdné branky. Ve vypjatém závěru se už stav neměnil, a tak si cenné body odváží Staňkov. ⋌(mk)

7.6.2014

Domažlická dudácká muzika vystoupila ve Vatikánu.

Domažličtí muzikanti vystoupili ve Vatikánu

Radar. Ilustrační foto.

V Nové Vsi umístí radary

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.

Prostitutky zmizí nadobro i z Valchy

Domažlice – Poslední místo v katastru Domažlic, na kterém bylo vyhláškou tolerováno nabízení a poskytování sexuálních služeb, padlo.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Porvali se na večírku

Holýšov – Hned několikrát museli vyjíždět záchranáři a policisté do kulturního domu v Holýšově během noci z pátka 8. prosince na sobotu 9. prosince.