Buršík hattrickem zničil FK Rokycany

Rokycany – V dalším kole krajského přeboru dorostu zajížděla Chodové do Rokycan, které vede bývalý hráč Jiskry Michal Veselý. Prvním překvapením pro hráče Domažlic bylo, že se nehrálo na rozměrově malé ´umělce´, ale na hlavním hřišti v Husových sadech.

10.5.2014

Z utkání starších dorostenců Jiskry Domažlice a FK Tachov.Foto: Deník/ Václav Tauer

FK Rokycany – Jiskra Domažlice 0:3 (0:2)
Začátek byl oboustranně opatrný. Jako první se o zteč branky pokusili domácí, ale střela mířila vysoko nad. Poté se pomalu začala prosazovat Jiskra. V 10. minutě Nechoďdomů vysunul Svobodu, ale tomu stačili obránci míč vypíchnout na roh. Po něm mířil hlavou vedle Zíma. V 15. minutě se dostala Jiskra do vedení, když Svoboda uličkou vybídl Buršíka a ten nezaváhal – 0:1.

V 19. minutě zahrozili domácí, ale Krutina v brance včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Ve 22. minutě po skrumáži v domácím pokutovém území se k odraženému míči dostal Hojda, propálil vše co stálo v cestě, ale míč o centimetry minul branku. Ve 29. minutě po centru z pravé strany míč doletěl až ke zcela volnému hráči Rokycan, ale ten branku netrefil. Ve 34. minutě trestný kop Zímy z 22 m šel jen o milimetry nad. Jiskra se zasloužené branky za aktivitu dočkala ve 40. minutě, když v roli nahrávače Svobodu vystřídal Mothejzík. Zakončovatel byl stejný, Buršík – 0:2. Ještě ve 43. minutě se dral po straně do šance aktivní Mothejzík, ale branku netrefil.

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s vědomím dvougólového náskoku. V poklidu se snažila kombinovat ve středu hřiště a čekala na příležitost. To se jí povedlo v 56. minutě, ale na prudký centr z pravé strany chybělo Buršíkovi pár centimetrů. Domácí se do blízkosti branky nedostávali, tak se pokoušeli o střelbu z dálky, ale ta byla nepřesná. V 69. minutě se po chybě obrany Jiskry dostali do ojedinělé šance domácí, ale zakončení bylo nepřesné. V 72. minutě hlavičkoval po rohu mimo Mothejzík, aby ho po centru Žáka napodobil Dufek o tři minuty později. Rozhodnutí přinesla 79. minuta, když nejdřív Buršík nedosáhl na přihrávku od Dufka aby vzápětí vystihl domácí rozehrávku, střelou z 12 m nedal domácímu brankáři šanci a korunoval tak svůj výborný výkon – 0:3. Po této brance domácí rezignovali a zápas dospěl k poklidnému konci. ⋌(for)

Ohlasy po utkání:

„V neděli jsme hráli třetí utkání v týdnu. Na marodku navíc přibyl Hlaváč a ve čtvrtek vykartovaný Tumpach. Přesto jsme opět byli vyjma první čtvrthodiny lepší. Domácím asi také uškodilo, že se hrálo na velkém hřišti, neboť jsou zvyklí na malou ´umělku´. My jsme byli mile překvapeni, ale vyhovovalo nám to. Kluci předvedli kvalitní kolektivní výkon. Přesto bychom rádi vyzdvihli výkon Martina Buršíka. Ten hrál výborné utkání a hlavně zúročil výkon celého týmu," uvedli k utkání trenéři dorostenců Jiskry. ⋌(for)

Jiskra Domažlice: Krutina – Dvořák, Zíma, Korelus, Smazal, Hojda, Mothejzík, Buršík, Svoboda, Žák – Nechoďdomů. Střídali: Vondraš, Dufek, Čadek. Trenéři: Forro, Steinbrücker. Branky: 15., 40. a 79. Martin Buršík. HR: Křen.

10.5.2014

Grand restaurant festival 2018

Pavel Maurer: Projím ročně auto střední třídy

Běžky - ilustrační snímek.

Čekají na sníh, aby mohli uspořádat lyžařské závody

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

Holýšov – Další setkání představitelů města s vedením Policie ČR se uskutečnilo v Holýšově.

Jiří Drahoš navštíví ve čtvrtek Plzeňsko, Klatovsko a Domažlicko

Praha, Plzeň – Jiří Drahoš, který se za necelé dva týdny utká v druhém kole prezidentských voleb o funkci hlavy státu s Milošem Zemanem, v těchto dnech rozhodně nezahálí. V úterý navštívil Severomoravský kraj a ve čtvrtek již míří na Plzeňsko. Informovala o tom Kateřina Procházková z jeho volebního štábu.