Buršík hattrickem zničil FK Rokycany

Rokycany – V dalším kole krajského přeboru dorostu zajížděla Chodové do Rokycan, které vede bývalý hráč Jiskry Michal Veselý. Prvním překvapením pro hráče Domažlic bylo, že se nehrálo na rozměrově malé ´umělce´, ale na hlavním hřišti v Husových sadech.

10.5.2014

Z utkání starších dorostenců Jiskry Domažlice a FK Tachov.Foto: Deník/ Václav Tauer

FK Rokycany – Jiskra Domažlice 0:3 (0:2)
Začátek byl oboustranně opatrný. Jako první se o zteč branky pokusili domácí, ale střela mířila vysoko nad. Poté se pomalu začala prosazovat Jiskra. V 10. minutě Nechoďdomů vysunul Svobodu, ale tomu stačili obránci míč vypíchnout na roh. Po něm mířil hlavou vedle Zíma. V 15. minutě se dostala Jiskra do vedení, když Svoboda uličkou vybídl Buršíka a ten nezaváhal – 0:1.

V 19. minutě zahrozili domácí, ale Krutina v brance včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Ve 22. minutě po skrumáži v domácím pokutovém území se k odraženému míči dostal Hojda, propálil vše co stálo v cestě, ale míč o centimetry minul branku. Ve 29. minutě po centru z pravé strany míč doletěl až ke zcela volnému hráči Rokycan, ale ten branku netrefil. Ve 34. minutě trestný kop Zímy z 22 m šel jen o milimetry nad. Jiskra se zasloužené branky za aktivitu dočkala ve 40. minutě, když v roli nahrávače Svobodu vystřídal Mothejzík. Zakončovatel byl stejný, Buršík – 0:2. Ještě ve 43. minutě se dral po straně do šance aktivní Mothejzík, ale branku netrefil.

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s vědomím dvougólového náskoku. V poklidu se snažila kombinovat ve středu hřiště a čekala na příležitost. To se jí povedlo v 56. minutě, ale na prudký centr z pravé strany chybělo Buršíkovi pár centimetrů. Domácí se do blízkosti branky nedostávali, tak se pokoušeli o střelbu z dálky, ale ta byla nepřesná. V 69. minutě se po chybě obrany Jiskry dostali do ojedinělé šance domácí, ale zakončení bylo nepřesné. V 72. minutě hlavičkoval po rohu mimo Mothejzík, aby ho po centru Žáka napodobil Dufek o tři minuty později. Rozhodnutí přinesla 79. minuta, když nejdřív Buršík nedosáhl na přihrávku od Dufka aby vzápětí vystihl domácí rozehrávku, střelou z 12 m nedal domácímu brankáři šanci a korunoval tak svůj výborný výkon – 0:3. Po této brance domácí rezignovali a zápas dospěl k poklidnému konci. ⋌(for)

Ohlasy po utkání:

„V neděli jsme hráli třetí utkání v týdnu. Na marodku navíc přibyl Hlaváč a ve čtvrtek vykartovaný Tumpach. Přesto jsme opět byli vyjma první čtvrthodiny lepší. Domácím asi také uškodilo, že se hrálo na velkém hřišti, neboť jsou zvyklí na malou ´umělku´. My jsme byli mile překvapeni, ale vyhovovalo nám to. Kluci předvedli kvalitní kolektivní výkon. Přesto bychom rádi vyzdvihli výkon Martina Buršíka. Ten hrál výborné utkání a hlavně zúročil výkon celého týmu," uvedli k utkání trenéři dorostenců Jiskry. ⋌(for)

Jiskra Domažlice: Krutina – Dvořák, Zíma, Korelus, Smazal, Hojda, Mothejzík, Buršík, Svoboda, Žák – Nechoďdomů. Střídali: Vondraš, Dufek, Čadek. Trenéři: Forro, Steinbrücker. Branky: 15., 40. a 79. Martin Buršík. HR: Křen.

10.5.2014

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 22 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník PHM. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost prodloužení na dobu neurčitou., Nabízíme: stravenky, příspěvek na dopravu, Telefonický (6.00 - 12.30), e-mailový nebo osobní (7.00 - 12.30 nebo po tel. domluvě) kontakt.. Pracoviště: Agropodnik domažlice a. s., Masarykova, č.p. 523, 344 01 Domažlice 1. Informace: Jana Kuchařová, +420 379 413 224. Výroba - Výroba Seřizovači 21 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovač a obsluha obráběcích CNC strojů (kromě dřevoobráběcích). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Operátor(ka) CNC stroje vyučen nebo praxe v oboru - nástupní plat 120 Kč/hod., Seřizovač CNC stroje dle zkušeností 140-170 Kč/hod,, Pro zájemce bez předchozích zkušeností v oboru, nabízíme zaučení. , Práce vhodná pro muže i ženy., Práce přesčas ohodnocena příplatkem.. Pracoviště: Strojírny - rinoh, s.r.o. - provozovna, Nádražní, č.p. 251, 345 06 Kdyně. Informace: Michaela Nováková, . Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 25 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači Strojírenský technik technolog. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: SŠ/VŠ vzdělání strojní, znalost technologií obrábění ve strojírenství, Nabízíme: , - pro kandidáty s praxí velmi dobré finanční ohodnocení, - pro absolventy důkladné zaškolení pod vedením zkušeného pracovníka, - profesní i finanční růst, - - 5 týdnů dovolené , - stravenky zdarma. Pracoviště: Pehtoo a. s. - provozovna horšovský týn, Masarykova, č.p. 194, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Šárka Vojtěchová, +420 379 417 120. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 7 500 Kč Zahradníci a pěstitelé Zahradník, zahradnice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis práce: sečení trávní plochy, chemické ošetřování zeleně, zahradnické a úklidové práce, obsluha křovinořezu, sekačky, sekacího traktoru, motorové pily, údržba mechanizace a zeleně., Požadavky: řidičský průkaz skupiny B, výhodou T, dobrá fyzická kondice, zkušenosti se strojním sečením trávy, údržbou zemědělské mechanizace - výhodou, zaměstnavatel si může vyžádat doložení výpisu z Rejstříku trestů, schopnost samostatné práce., Nabízíme: nástupní mzdu od 7.500,- Kč, zázemí státní příspěvkové organizace, pravidelnou mzdu, stravenky, další zaměstnanecké benefity Národního památkového ústavu, smlouvu na rok s možností prodloužení., Nutný telefonický kontakt.. Pracoviště: Státní hrad a zámek horšovský týn, náměstí Republiky, č.p. 1, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Richard Kolek, +420 773 784 213.

Šedesátý ročník tenisového turnaje Přebor Chodska – Memoriál Svatopluka Böhma

Atleti zakončí venkovní sezonu na mítinku Hvězdné házení na Chodsku

Viktoria dostala lekci od Jablonce

Jablonec, Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň nezvládli pondělní dohrávku devátého kola FORTUNA:LIGY a v souboji dvou účastníků evropských pohárů podlehli v Jablonci hladce 0:3.

Plzeň byla lepší, ale se Spartou bere jen bod

Plzeň - Vyhrocený, vyhecovaný od začátku do konce byl páteční zápas mezi hokejovou Škodovkou a Spartou v Plzni.

Hvězdné házení ovládly největší hvězdy

Domažlice - Městský stadion Střelnice byl dějištěm atletického mítinku Hvězdné házení na Chodsku. Roli hlavní hvězdy jedenáctého ročníku naplno splnil koulař Tomáš Staněk, který překonal rekord mítinku.