Jiskra Domažlice – TJ Kralovice 3:0 (1:0)
Vzhledem k mírné zimě nastoupil dorost netradičně hned v úvodním jarním kole na hlavním hřišti domažlické Střelnice. Hosté z Kralovic se netajili tím, že by si rádi odvezli alespoň bod. Tomu podřídili i taktiku, když se od začátku stáhli před vlastní velké vápno a dlouhými nákopy hledali své rychlonohé útočníky. I proto měla Jiskra od začátku převahu, neboť se jí tyto nákopy dařilo většinou zachytávat. První větší šanci měl domácí Tumpach, ale míč mu v poslední chvíli odskočil, a tak se ke střele nedostal. O chvíli později centroval z pravé strany Strnad, přetažený centr vracel hlavou před branku Mothejzík, ale žádný ze spoluhráčů nezareagoval.

Ve 28. minutě se do šance po pěkné kombinační akci na pravé straně dostal do šance Buršík, ale místo zakončení volil přihrávku na Konůpku, jehož vychytal výborně chytající brankář hostí. Ve 31. minutě centroval zprava Major, hlavičku Hlaváče vyrazil kralovický gólman před sebe, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal. Tlak Jiskry narůstal a logickým vyústěním byl vedoucí gól. Ve 36. minutě se prohnal do pokutového území hostů agilní Strnad, byl faulován, a Tumpach penaltu nekompromisně proměnil – 1:0. Hosté si ve 41. minutě vytvořili jedinou šanci první půle, ale Svoboda v domácí brance stačil míč vykopnout.

Na začátku druhé půle se hosté snažili o vyrovnání, ale pozorně hrající obrana Jiskry je do žádné šance nepustila. Postupem času opět začali přebírat otěže zápasu domácí mladíci. Do větších šancí se však nedostávali, protože hosté bránili i v devíti lidech. Jiskra se tak pokoušela o střelbu ze střední vzdáleností. Chyběla však přesnost nebo razance. Jak vyzrát na důraznou obranu předvedla Jiskra v 68. minutě, když perfektní kombinaci na jeden dotek zakončil osamocený Kohout – 2:0.

Od této chvíle Jiskra měla zápas plně pod kontrolou, hosté se sice dostali po náhodně odraženém míči ke střele, ale ta skončila mimo branku. Jiskra předvedla několik pohledných akcí, avšak bez gólového efektu. To se povedlo až v závěru Tumpachovi, který dorazil do branky téměř ztracený míč – 3:0. ⋌(for)

Ohlasy trenérů Jiskry Domažlice po utkání:

„Do utkání jsme vstupovali kvůli zraněním a trestům ve značně pozměněné sestavě. Přesto jsme věřili, že Kralovice přehrajeme. Ze začátku nám chvíli dělal problém terén, neboť se hrálo na přírodní trávě, na které jsme prakticky půl roku netrénovali ani nehráli. Hosté navíc měli velkou výškovou převahu. Proto jsme kluky nabádali, aby se míč snažili udržet na zemi. Až na pár výjimek se nám to dařilo, a hosty jsme tak přehrávali kombinační hrou. Na to, že jsme v této sestavě hráli poprvé a někteří hráči museli nastoupit pro ně na nezvyklých postech, byl výkon celkem solidní. Samozřejmě se našly i slabší úseky, ale na tom zapracujeme na trénincích, abychom se co nejlépe připravili na příští víkend, kdy nás čeká daleko těžší soupeř, a to SŠ Plzeň," uvedli domažličtí trenéři.⋌(for)

Domažlice: Svoboda – Strnad, Korelus, Zíma, Kneblík – Major, Buršík, Hlaváč, Konůpka – Mothejzík, Tumpach. Střídali: Linkeš, Kohout, Nechoďdomů, Šrámek, Dvořák. Trenéři: Steinbrücker, Forro.