Divize má sice příští týden na programu své poslední kolo, ale to se již nebude týkat Dynama, které si závěrečný zápas proti Benešovu předehrálo.

Svěřenci trenéra Petra Kurala se tak chtěli rozloučit s vlastními fanoušky vítězstvím, což se jim podařilo. Začátek celého utkání ale přesto patřil rezervě Táborska, jež byla aktivnější, a brzy se dostala po hrubé chybě obrany Dynama zásluhou Cihláře do vedení.
Petřín sice tahal v první půli za delší konec pomyslného provazu, ale nakonec se dočkal vyrovnání. Centr Meszárose ze standardní situace našel přesně hlavu Vohrny, který dopravil balon do sítě soupeře.

Po pauze již to ale bylo Dynamo, jež mělo větší hlad po vítězství než jeho protivník. Dlouho sice rozhodující branka nepřicházela, ale nakonec se domácí dočkali. Šulc našel svým pěkným centrem Peterku, kterému se sice nepovedlo míč dobře zpracovat, ale s pomocí svého těla dopravil se štěstím balon do svatyně Táborska.

„Soupeř sice na nás na začátku vletěl a byl prvních dvacet minut lepší, ale pak jako by došla hostům šťáva. Nejspíše za to mohlo horko a také těžký program hráčů Táborska v posledních týdnech," vysvětloval trenér Dynama Petr Kural. „My jsme se tak dostávali postupně více do hry. Podařilo se nám navíc naši mírnou převahu přetavit v kýžené branky," pokračoval kouč Dynama. „Samozřejmě jsme chtěli zakončit celou sezonu vítězstvím, což se nám podařilo. Naše předvedená hra byla taktéž dobrá a já si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," dodal na závěr Petr Kural.

Rokycany se o víkendu po dlouhé době probudily a ukončily tak osmizápasovou sérii bez vítězství. Jejich vzestup odnesli v neděli fotbalisté Sušice, kteří se prezentovali v posledních utkáních dobrými výkony. 

Sušičtí si sice na začátku vypracovali několik šancí, ale branková konstrukce stála vždy proti jejich úsilí. Do vedení tak šli Rokycanští zásluhou přesné hlavičky Vaníčka. Po pauze navíc přidali ještě další dvě branky a porazili tak Sušici 3:0.

„Začalo se nám konečně dařit v koncovce, i když šancí jsme si vypracovali mnohem víc. Rozhodujícím faktorem ale byla také naše větší zkušenost s divizí, než kterou má Sušice," hodnotil derby rokycanský kouč Pavel Aubrecht.