DOMINIK REJTHAR

Mužstva, reprezentující Plzeňský kraj v divizi, dělí od sebe ve středu tabulky pouze jeden bod. V lepší výchozí pozici se nachází Doubravka, která se na jaře výrazně zvedla a díky poslednímu vítězství proti Čížové se posunula před svého následujícího protivníka.
„Domácí Rokycany jsou podle mě mírným favoritem zápasu. Na podzim nás navíc porazily. My se jim to ale pokusíme co nejvíce znepříjemnit, a rádi bychom tak prodloužili naší sérii bez porážky. Šanci se ukázat přesto dostanou i naši mladí hráči, kterým chci dát ke konci soutěže více prostoru na hřišti," vysvětluje lodivod Doubravky Zdeněk Michálek.

Rokycanští jsou naopak v útlumu. Tým pod vedením Pavla Aubrechta již sedm utkání nepoznal radost z vítězství, a tak se postupně propadá tabulkou. „Doubravka se pod vedením nového trenéra Zdeňka Michálka zvedla a její kádr se stabilizoval. Očekávám proto velmi vyrovnané utkání. My ale hrajeme doma, a proto nemůžeme mít jiný cíl než vyhrát," říká k následujícímu utkání rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

„V poslední době sice nemáme tak dobré výsledky, ale krizí bych to nenazýval. Herní projev mužstva je totiž dobrý, ale bohužel se nám nedaří v koncovce. Taková deka padne v průběhu ročníku na každé mužstvo. Věřím ale, že se z toho co nejdřív dostaneme," dodává Pavel Aubrecht.

Fotbalisté Tachova naposledy odčinili doma proti Rokycanům předchozí porážku s Čížovou a vrátili se zpátky na třetí místo tabulky.
V neděli budou Tachovští tuto příčku hájit proti Nové Vsi, která je v těsném závěsu na čtvrté pozici.

Skvělou formu v závěru sezony chytila Sušice, která z posledních třech duelů vytěžila sedm bodů, a v tabulce se tak vzdálila od posledního Dynama ZČE Plzeň. Připravenost sušického týmu prověří v dalším zápase devátá Čížová.

Plzeňské ZČE sice před čtrnácti dny poprvé opustilo dno tabulky, ale jeho konkurentům se od té doby začalo dařit, a tak Petřín opět spadl zpátky tam, kde to již velmi dobře zná.

Snížit ztrátu čtyř bodů na nejbližší Sušici a Milevsko se pokusí Dynamo v sobotu na hřišti chebské Hvězdy.

Program 28. kola: Cheb – ZČE Plzeň (SO 17.00, rozhodčí Aubrecht, hř. Loko Cheb). Hořovicko – Č. Krumlov (SO 17.00), Benešov – Milevsko (NE 17.00), Nová Ves – Tachov (NE 10.15, Hanousek), Rokycany – Doubravka (SO 17.00, Severýn), Čížová – Sušice (SO 17.00, Myška), Zličín – J. Hradec (SO 10.30), Táborsko B – Písek (NE 10.15, hř. Bydlinského).