Domácí se sice ujali už ve třinácté minutě vedení brankou Kočího, ale hosté tři minuty před koncem prvního poločasu ještě do přestávky vyrovnali Novákem po přihrávce Rótha. O těsné výhře pak rozhodli Plzeňané brzy po přestávce, znovu přihrával exligista Róth a gól vstřelil Švec. 

„Začali jsme dobře, dali jsme gól, ale pak se dvakrát prosadil díky zkušenostem soupeř," říká kouč Jan Staněk, který vedl tým znovu po dvoutýdenní odmlce.

Po porážce 0:6 doma s dalším plzeňským týmem Dynamem ZČE si vzal volno a zvažoval, že u týmu skončí. K tomu naštěstí pro sušický fotbal nedošlo a zkušený kouč a velký klubista znovu usedl na trenérskou lavičku. „Nemrzela mě ani tak výše porážky se ZČE, ale způsob, jakým k ní došlo. Všechno jsme si s hráči a vedením klubu vyříkali a jedeme dál. Více už se k tomu nechci vracet, teď je před námi ještě spousta práce," říká Staněk.

Trenér Doubravky Zdeněk Michálek vyzdvihl vysokou úroveň zápasu. „Byl to oboustranně kvalitní fotbal, na divizi výborný zápas. V závěru nás domácí ve snaze vyrovnat dostali pod tlak, měli jsme co dělat, abychom jednobrankovou výhru uhájili. Sušice hrála velmi dobře," prohlásila hráčská a trenérská legenda Škody a Viktorie Plzeň.

Také kouč Doubravky souhlasí s názorem, že zápas rozhodla zkušenost. Na oba góly nahrál Ferenc Róth, bývalý hráč Viktorie a Bohemians 1905, první gól vstřelil další exviktorián David Novák a ke zkušeným matadorům patří i autor druhé branky třiatřicetiletý Pavel Švec.

„Je to tak, zápas rozhodla zkušenost některých našich hráčů," říká Michálek. Jeho tým má už 35 bodů a je bez starostí o záchranu. „Chceme toho využít, dáme větší prostor mladým hráčům," uvedl kouč.

Kvalitní výkon může být vzpruhou i pro Sušici, která je třetí od konce. „Nic nevzdáváme, dál se budeme prát o záchranu," slibuje Jan Staněk.